Primární prevence - vzdělávání

Adaptační kurzy Wenku a na ně navazující programy máme certifikovány v systému certifikace odborné způsobilosti programů primární prevence pro prevenci rozvoje šikany a extrémních projevů agrese ve skupině. Více o certifikaci.

Pro smysluplnost a efektivitu práce se třídou započaté právě na adaptačních kurzech navazujeme společným vedením třídnických hodin, v rámci kterých postupně otěže vedení třídy za podpory naší psycholožky Jany Lidické přebírá třídní učitel. Více se o společném vedení třídnických hodin dočtete zde. Program je také možné pojmout jako individuální výcvik ve vedení třídnických hodin s akreditací MŠMT.

Další možnou formou návaznosti je kopmlexní program, který lze také zakomponovat jako součást minimálního preventivního programu školy.

Programy specifické primární prevence zaměřené na konkrétní rizikové chování nejsou naší specializací, nicméně nabízí je náš instruktor David Lachman.

Do oblasti prevence dále míříme právě skrze podporu a vzdělávání pedagogů. Od roku 2019 jsme akreditovanou institucí v systému dalšího vzdělávání pedagogický pracovníků (více o akreditaci). 

Vzhledem k narůstající nabídce seminářů pro pedagogy jsme se pro přehlednost rozhodli rozdělit naše webové stránky a pro vzdělávací akce vyytvořili speciální stránku www.vzdelavani-wenku.cz. Tam nalezente veškeré podrobné informace k našim seminářům.

V aktuální nabídce seminářů naleznete:

Metodika vedení třídnických hodin

Smysluplný herní program pro třídní kolektiv

Práce s konflikty v třídním kolektivu

Veškeré vzdělávací programy Wenku zajišťuje naše psycholožka Mgr. Jana Lidická. Jana  je absolventkou jednooborové psychologie FF UK. Deset let působila v praxi školního psychologa na gymnáziu a posléze také na základní škole. Čtrnáct let působí v oblasti vedení psychosociálních programů pro školní kolektivy. Věnuje se také lektorské činnosti a vyučovala psychologii na gymnáziu, Waldorfském lyceu i vysokých školách (FF UK, ČVUT, UNYP). V Agentuře Wenku působí jako odborný garant, metodik, supervizor a školitel týmu. 

Máte zájem o některý z nabízených programů? Vyberte si z naší nabídky termínů, nebo můžete kontaktovat přímo Janu a domluvit se na tom, co potřebujete právě pro pedagogický sbor Vaší školy. 

 

Zpět nahoru