Primární prevence - vzdělávání

Adaptační kurzy Wenku a na ně navazující programy máme certifikovány v systému certifikace odborné způsobilosti programů primární prevence pro prevenci rozvoje šikany a extrémních projevů agrese ve skupině. Více o certifikaci.

Pro smysluplnost a efektivitu práce se třídou započaté právě na adaptačních kurzech navazujeme společným vedením třídnických hodin, v rámci kterých postupně otěže vedení třídy za podpory naší psycholožky Jany Lidické přebírá třídní učitel. Více se o společném vedení třídnických hodin dočtete zde. Program je také možné pojmout jako individuální výcvik ve vedení třídnických hodin s akreditací MŠMT.

Další možnou formou návaznosti je kopmlexní program, který lze také zakomponovat jako součást minimálního preventivního programu školy.

Do oblasti prevence dále míříme právě skrze podporu a vzdělávání pedagogů. Od roku 2019 jsme akreditovanou institucí v systému dalšího vzdělávání pedagogický pracovníků (více o akreditaci). 

Vzhledem k narústající nabídce seminářů pro pedagogy jsme se pro přehlednost rozhodli rozdělit naše webové stránky a pro vzdělávací akce vyytvořili speciální stránku www.vzdelavani-wenku.cz. Tam nalezente veškeré podrobné informace k našim seminářům.

V aktuální nabídce seminářů naleznete:

Metodika vedení třídnických hodin
Třídnická hodina online
Práce s konflikty v třídním kolektivu
Nároky třídnické práce v době pandemie - online neakreditované setkání pedagogů

Veškeré vzdělávací programy Wenku zajišťuje naše psycholožka Mgr. Jana Lidická. Jana  je absolventkou jednooborové psychologie FF UK. Deset let působila v praxi školního psychologa na gymnáziu a posléze také na základní škole. Čtrnáct let působí v oblasti vedení psychosociálních programů pro školní kolektivy. Věnuje se také lektorské činnosti a vyučovala psychologii na gymnáziu, Waldorfském lyceu i vysokých školách (FF UK, ČVUT, UNYP). V Agentuře Wenku působí jako odborný garant, metodik, supervizor a školitel týmu. 

Máte zájem o některý z nabízených programů? Vyberte si z naší nabídky termínů, nebo můžete kontaktovat přímo Janu a domluvit se na tom, co potřebujete právě pro pedagogický sbor Vaší školy. 

 

Zpět nahoru