Lyžařské kurzy - obecně

Lyžařské kurzy
 
Organizujeme komplexně zajištěné lyžařské kurzy v ČR i zahraničí, připravené dle konkrétních požadavků škol. Vyberte si středisko, zvolte kvalitu ubytování, počet nocí, objednejte formu stravování a počet lyžařských i snowboardových instruktorů s akreditací MŠMT. Náročnou organizaci a odpovědnost za průběh lyžařského kurzu vyřešíme za vás.

Můžeme se vydat do jednoho z vyzkoušených skiareálů, případně zamířit do některého ze zahraničních resortů, spojujících několik středisek, kde tak vyzkoušíme každý den jiné sjezdovky. Je možné zvolit také variantu dojíždění z Čech na blízké rakouské sjezdovky vyšší kvality.

Za samozřejmost považujeme výuku sjezdového lyžování i snowboardingu. V případě zájmu zapojíme i výuku běžeckého lyžování. Nabízíme také možnost ochutnávky atraktivních freestylových disciplín. Výuku doplňujeme o videocoaching a program večerních přednášek. Rádi pro vás zajistíme také relaxační program pro odpočinkový den.

Číst dále

Lyžařské kurzy - Večerní program

Lyžařské kurzy - Večerní program

Lyžařské kurzy se snažíme maximálně přizpůsobit potřebám školních skupin. Dobře víme, jak moc důležitý je večerní program. Práce našich instruktorů v žádném případě nekončí na svahu.
 
Standardní večerní náplní lyžařského kurzu jsou přednášky na související témata, jakými jsou metodika lyžování a snowboardingu, případně metodika běžeckého lyžování, dále výběr výstroje a péče o ni, bezpečnost pohybu v horách a na svahu a další. Přednášky vedeme zábavnou formou s ohledem na věkovou skupinu posluchačů.
 
Do programu našich kurzů neodmyslitelně patří video coaching, který považujeme za nezbytnou součást moderní výuky lyžování a snowboardingu. Všichni účastníci lyžařského kurzu jsou na svahu opakovaně natáčeni a jejich jízda je s nimi následně rozebírána na videozáznamu. Jedná se o vysoce efektivní způsob výuky a odstraňování zažitých chyb.
Pokud by vám tato náplň lyžařského kurzu byla přeci jen málo, jsme připraveni zařadit do programu několik aktivit na podporu spolupráce v třídním kolektivu, nebo jen tak pro zasmání…

Lyžařské kurzy - 10 pravidel FIS

Lyžařské kurzy - 10 pravidel FIS

V rámci večerních přednášek se dopodrobna věnujeme bezpečnosti na horách, s čímž úzce souvisí takzvaných 10 pravidel FIS. O pravidlech s účastníky hovoříme i na svahu, ovšem jejich důležitost nemůžeme přehlédnout ani ve večerních diskuzích. Pravidla FIS vznikla v roce 1967 pod patronací Mezinárodní lyžařské federace (oficiální název - Fédération Internationale de Ski), poslední úpravou prošla v roce 2002. A která to jsou?

Číst dále
Zpět nahoru