Lyžařské kurzy - obecně

Lyžařské kurzy
 
Organizujeme komplexně zajištěné lyžařské kurzy v ČR i zahraničí připravené dle konkrétních požadavků škol. Vyberte si středisko, zvolte kvalitu ubytování, počet nocí, objednejte formu stravování a počet lyžařských i snowboardových instruktorů s akreditací MŠMT. Náročnou organizaci a odpovědnost za průběh lyžařského kurzu vyřešíme za vás.

Můžeme se vydat do jednoho vyzkoušeného střediska, případně zamířit do některého ze zahraničních resortů spojujících několik středisek, kde tak vyzkoušíme každý den jiné sjezdovky. Je možné zvolit také variantu dojíždění z Čech na blízké rakouské sjezdovky vyšší kvality.

Za samozřejmost považujeme výuku sjezdového lyžování i snowboardingu. V případě zájmu zapojíme i výuku běžeckého lyžování. Nabízíme také možnost ochutnávky atraktivních freestylových disciplín. Výuku doplňujeme o videocoaching a program večerních přednášek. Rádi pro vás zajistíme také relaxační program pro odpočinkový den.

Číst dále

Lyžařské kurzy - Večerní program

Lyžařské kurzy - Večerní program

Lyžařské kurzy se snažíme maximálně přizpůsobit potřebám školních skupin. Dobře víme, jak moc důležitý je večerní program. Práce našich instruktorů v žádném případě nekončí na svahu.
 
Standardní večerní náplní lyžařského kurzu jsou přednášky na související témata, jakými jsou metodika lyžování a snowboardingu, případně metodika běžeckého lyžování, dále výběr výstroje a péče o ni, bezpečnost pohybu v horách a na svahu a další. Přednášky doplňujeme o výuková videa a filmy se související tématikou.
 
Do programu našich kurzů neodmyslitelně patří video coaching, který považujeme za nezbytnou součást moderní výuky lyžování a snowboardingu. Všichni účastníci lyžařského kurzu jsou na svahu opakovaně natáčeni a jejich jízda je s nimi následně rozebírána na videozáznamu. Jedná se o vysoce efektivní způsob výuky a odstraňování zažitých chyb.
Pokud by vám tato náplň lyžařského kurzu byla přeci jen málo, jsme připraveni zařadit do programu několik aktivit na podporu spolupráce v třídním kolektivu, nebo jen tak pro zasmání…

Lyžařské kurzy - 10 pravidel FIS

Lyžařské kurzy - 10 pravidel FIS

V rámci večerních přednášek se dopodrobna věnujeme bezpečnosti na horách, s čímž úzce souvisí takzvaných 10 pravidel FIS. O pravidlech s účastníky hovoříme i na svahu, ovšem jejich důležitost nemůžeme přehlédnout ani ve večerních diskuzích. Pravidla FIS vznikla v roce 1967 pod patronací Mezinárodní lyžařské federace (oficiální název - Fédération Internationale de Ski), poslední úpravou prošla v roce 2002. A která to jsou?

Číst dále

Co ještě si prohlédli ostatní:

Zpět nahoru