Michala Kašparová (od 2022)

"Wenku je pro mě místo, kam se vždycky ráda vracím. Je to práce, ale je to i zábava a vzdělání.
Wenku je práce, která mi dává smysl a která má přesah. Každý týden potkáváme nové mladé lidi, kterým můžeme zprostředkovat dny plné zábavy i poznání nebo zasadit semínka pro jejich budoucí soužití.
Wenku je místo, kde jsem potkala skvělé lidi, kteří se mi zaryli do srdíčka a věřím, že ho jen tak neopustí. Jelikož společně trávíme dny i noci, poznala jsem je tak z mnoha jejich stránek, které bych při běžném pracovním režimu nepoznala. I to je důvod, proč mi už po pár dnech začali připadat jako staří známí. Wenku je agentura, která vám zajistí výbornou kávu a často i hotelovou snídani.
Wenku je místo, kde hodně diskutujeme. Každý názor je vyslyšen a respektován a vzájemně se tak neustále můžeme obohacovat a rozvíjet.
Je to pro mě místo, kde se cítím bezpečně. Je to práce, která ze mě dělá lepšího člověka a která mi dává smysl."

Adéla Krejčí (od 2020)

"Wenku je pro mě domovem. Našla jsem tady nejmilejší přátele, touhu věnovat se seberozvoji, zdravé komunikaci, respektujícímu přístupu (k dětem i ve všech mezilidských vztazích) a dokonce i milovanou osobu. Je toho mnoho, za co jsem Wenku vděčná a pro Wenku bych pracovala i zadarmo. Jediné, co mě štve, je, že teď budu mít už vždycky vysoké nároky na atmosféru a přístup pracoviště?."

Nikola Lněničková (od 2019)

"Být Wenku je pro mě jedna z těch nejlepších zkušeností. Wenku totiž není jen brigáda. Je to prostor, kde vidíš, že má Tvoje odvedená práce smysl. Díky takové práci s dětmi vidíš jednak radost v jejich očích, ale taky jim Ty pomáháš vidět nové způsoby, jak na své spolužáky nahlížet, jak spolu vycházet a jak řešit společné výzvy. Nepracuješ jen s celými kolektivy, ale někdy i víc s jednotlivci. Snažíš se v nich zasévat semínka a měnit tak věci k lepšímu... Ale pro mě je Wenku hlavně o lidech, se kterými tam jsme společně. Wenku je prostor, kde máš možnost poznat spoustu lidí s velkým srdcem. Kde nejen, že Ti šéf vaří kávu, ale je to zároveň parťák, na kterého se můžeš obrátit při nejrůznějších zapeklitých úkolech. A taky prostor, kde se lidé podporují a kde si společně pomáhají růst. Mít Wenku srdíčko znamená, že i potom, co opustíš brány univerzity a brigád, dostaneš se na svou profesní dráhu, tak pořád hledáš cestičky, jak mít a být k Wenku blízko. Jak jsi jednou Wenku, tak jsi už vždycky Wenku. Wenku je prostě srdeční záležitost."

Eliška Srnská (od 2018)

"Být Wenku znamená být Součástí. A součástí něčeho, co se dá jen těžko popsat – musí se to prostě zažít. Trávit svůj čas na vzduchu v přírodě, zažívat radosti se studenty, nechat se jimi inspirovat, mít možnost se stále rozvíjet, tvořit a dělat smysluplnou činnost, najít si tam parťáky na práci (třeba i ty na život ?) a k tomu se nechat na každé akci krmit a platit? No tak to je sen! Málo kde si připadám tak přijímaná a tak vyslyšená jako tady, a proto moje velké zelené srdíčko patří právě Wenku."

Lucie Procházková (od 2017)

"Wenku je pro mě parta skvělých lidí, se kterými mě práce nejen baví, ale taky mě někam posouvá.
Proč tomu tak je? Díky atmosféře, která ve firmě je. Upřímnost, jaká je ve Wenku, a to že vám šéf uvaří kafe a nechá vás mluvit do svých manažerských rozhodnutí, to prostě nikde jinde není."

Markéta Mikulcová (od 2017)

"Ráda poznávám nové lidi, nová místa, kulturu, nasávání tamní energie. Díky mé touze po objevování jsem nabyla na několika hodnotách. Jde o respekt k druhým, tolerance různorodosti a poznání pravého přátelství. Agentura Wenku mi dala možnost tyto hodnoty předávat dále tam, kde to má obrovský potenciál. Dětem se snažím předat své poznatky a já díky nim nezapomínám na dítě žijící v mé duši."

Markéta Čonková (od 2017)

"Wenku mě baví. Díky Wenku jsem potkala fajn lidi a zažila spoustu neopakovatelných chvil se třídami. Mohu pracovat venku a nemusím sedět v krásném počasí uvnitř budovy. Někdy zmrznu až na kost, jindy jdu spát po půlnoci, ale neměnila bych."

Lukáš Balíček (od 2017)

"Je mi 24 let. S Wenku jsem se poprvé seznámil na svém vlastním adaptačním kurzu v areálu ve Zbraslavicích. Na mojí první akci jako instruktor jsem odjel na začátku léta 2017. Od té doby jsem nasbíral zkušenosti na dalších akcích Wenku. Tato práce mě velmi baví a naplňuje a to nejen ve Wenku ale i v normálním životě."

Jana Tomešová (od 2016)

"S Wenku jsem ušla řádný kus cesty. V některých oblastech to byla přímo odyssea. Kromě zážitků vás totiž práce instruktora občas staví do situací, které byste si ani nevymysleli. Díky tomu pak člověk rozvíjí své komunikační dovednosti, utuží psychickou odolnost a poměrně rychle získává schopnost improvizace - tedy ideální výbavu do života, a to navíc v optimistickém a zábavném balení."

Lukáš Pelant (od 2016)

"Co mi dalo Wenku? Ani nevím, kde začít. Práce s lidmi byla pro mne odjakživa tím, co mne naplňuje a Wenku mi ji zprostředkovalo tím nejpřívětivějším způsobem. Nikdo si tu na nic nehraje, program pro klienty je koncipován tak, aby jim toho co nejvíce přinesl a ne tak, aby byly jen slepě naplněny normy. Stejně tak jsou všichni mí kolegové spíše přátelé a celá naše agentura je taková rodina. Lidský přístup je to, co Wenku dělá jedinečným. Člověk tu navíc nikdy nezakrní – nejen, že se na školeních vzděláváme v tom, jak být lepší v práci, která nás baví, ale sami máme možnost přicházet s inovacemi a podílet se na růstu agentury, nebo si někdy prostě jen sednout s kolegy – přáteli a užít si večer u táboráku s historkami z našich výjezdů. A co mi tedy Wenku dalo? Přátele, zkušenosti s prací s lidmi do budoucna, spousty a spousty zábavných okamžiků a častokrát pocit satisfakce z toho, že jsem měl možnost připravit nějakému kolektivu příjemnější fungování. Hlavně mi Wenku dalo tunu krásných vzpomínek a navíc je to zábavnější brigáda, než dělat v mekáči."

Alžběta Halušková (od 2015)

"Jsem Alžběta a jsem ráda venku.
I vevnitř, ale Wenku je to lepší.
Wenku mám spoustu kamarádů, ale i práce a zodpovědnosti. 
Wenku mám pocit štěstí, radosti a naplnění.  
Wenku je to lepší."

Tereza Pandadisová (od 2015)

"Agentura Wenku se pro mě stala skvělou možností, jak si při studiu vysoké školy něco přivydělat a zároveň mít radost ze smysluplné činnosti. Jako student psychologie jsem moc ocenila koncept této práce, který je po celou dobu vykonáván s maximálním nasazením. Každý adaptační kurz mi přinesl něco nového a cenného v podobě dalších zkušeností a kontaktu se super lidmi, kteří svou práci dělají s nadšením. Dnes pracuji jako školní psycholog a jedním z mých hlavních cílů je prosadit adaptační kurzy nejen na naší škole. Stmelení kolektivu školní třídy považuji za stěžejní a výchozí bod pro každou další efektivní práci se třídou."

Vojtěch Navrátil (od 2015)

"Na Wenku nejvíc oceňuji tu rozmanitost, každá sezóna s sebou přináší něco nového a z akcí se nikdy nestává rutina. Naštěstí se nemění to nejkrásnější - ráno vstanu, obleču zelenou mikinu a vstoupím do role, ve které je mi lépe než v posteli…"

Pavla Sýkorová (od 2015)

"Wenku, to jsou zážitky se studenty, žáky i učiteli na adaptačních kurzech. Zápisky v denících. Poznávací výlety. Ochutnávání soli ve Wieliczce. Parta instruktorů a instruktorek."

Tomáš Vadlejch (od 2015)

"Krásné zážitky, i plno nových přátel. Objevování krásy areálů napříč republikou a plno nových zkušeností. A tohle vše jsem zažil díky Agentuře Wenku."

Tomáš Havlík (od 2014)

"Začalo to adapťákem. Pak přišel lyžák, vodák a tak dále. Všechny akce, které jsem později jako instruktor odvedl, jsem si nejdřív na vlastní kůži otestoval jako student a do Wenku šel na jistotu. Nebo jsem si to alespoň myslel. Že si díky němu najdu skvělé přátele, mezi něž můžu řadit i šéfa, začnu realizovat své sny, založím si živnosťák a najdu si zde tu pravou, to jsem teda netušil."

Petr Davídek (od 2014)

"Vzpomínám na konec jednoho adaptačního kurzu, kdy třída spontánně vytvořila chumel a všichni včetně třídního učitele byli součástí jednoho velkého objetí, ve kterém měl každý své místo. Přeji Wenku spousty vydařených začátků „spokojených třídních chumlů“, ve kterých má každý ze studentů své místo, cítí se v něm bezpečně a každé ráno se do něj rád vrací."

Markéta Kudrnová (od 2013)

"Wenku je moje nejvýdělečnější brigáda a zároveň práce, kterou bych dělala i zadarmo.
Wenku je Matouš - jediný šéf, který mi říká: udělám to za tebe, ty buď krásná.
Wenku je parta zábavných lidí, mezi kterými jsem potkal i toho, se kterým mě bude bavit celý zbytek života."

Zdenka Lišková (od 2013)

"Wenku je místo (ne jen firma nebo společnost), kde Matoušovi záleží na tom, aby se měli všichni fajn – pánové učitelé a paní učitelky, děti, instruktoři a taky hlavně Matouš. Wenku pro mě bylo super nastartování, ukázali mi cestu, jak dělat věci pořádně a zároveň se z toho nepodělat."

Jaroslav Langer (od 2012)

"Náhodou s Wenku na horách, o pár let později vlastně náhodou na Wenku náboru a dva měsíce nato první kurz jako (na)kukajíci instruktor. Wenku není jen skvělá zkušenost, ale taky kamarádi a naprosto skvělé zážitky, které se nezapomínají!"

Barbora Smyčková (od 2011)

"Do Wenku jsem se dostala ještě jako studenka gymnázia a první výlet do Krakowa mě uchvátil natolik, že jsem neodolala a musela jsem zůstat. Již sedmý rok jezdím na adaptační kurzy, teambuildingy a poznávací zájezdy a mé srdíčko je tak stále Wenku."

Tereza Řeháková (od 2011)

"Pracuji už několik let v turismu, prošla jsem spoustou firem a spoustou firem. Všude to bylo podobné: stres z nedosažitelných cílů, rozklepaná kolena ze šéfa a rivalita mezi kolegy (samozřejmě maskovaná fasádou týmového ducha!). Tohle všechno se opakovalo a opakovat bude vlastně v jakékoli firmě. Ale nic z toho jsem nezažila s Wenku. Wenku je taková druhá rodina. Kolegové, se kterými se rádi sejdete i po pracovní době. Ba co víc, se kterými do rána pějete u táboráku. Šéf, který nemá potřebu si něco dokazovat na váš úkor a jehož cílem není udělat z vás vyklepanou trosku. Naopak, uvaří vám kafe. Wenku je unikát. Wenku je takový balzám na duši. Pro Wenku prostě člověk pracuje s láskou - jinak to ani nejde."

Kristýna Zachová (od 2009)

"Ráda bych pogratulovala k výročí Wenku a podělila se krátce o mé pracovní zkušenosti, i když mé cesty již několik let vedou jinudy. U Wenku jsem kdysi začínala a nelituji jediné minuty. Jedno z nejlepších "zaměstnání", které jsem kdy měla. Parta nadšených lidí, kteří delají věci s láskou a nadšením, v čele se sympaťákem, který to s nadhledem kočíruje... Ke všemu práce, kdy človek cítí smysl počínání. Věřím, že nic z tohoto elánu neubylo :) Naopak, přibyly neocenitelné zkušenosti, bez kterých to dlouhodobě udržet nejde... A na Wenku je to znát. Držím palce, ať vše klape i nadále a nápady vás neopouští! Protože práce s lidmi, co si budeme povídat, je někdy fakt fuška a bez radosti to dobře dělat nejde."

Jan Buchalcev (od 2009)

"Chyběl mi aktivní životní styl a práce s vyšším smyslem, než obdarovávat lidi jogurtama při promoakcích. Rozhodl jsem se pro Wenku. Nebyla to jen práce, byl to životní styl. Je to srdeční záležitost, která se bude vyprávět vnoučatům."
 
"Když jsem se při studiu vysoké školy rozhodoval co s volným časem, práce s lidmi pro mě byla jasná volba. Po několika letech promo akcí jsem chtěl změnu. Chyběl mi aktivní životní styl, cestování a práce s vyšším smyslem, než obdarovávat lidi jogurtama. Máma mi sdělila, že existuje nová agentura, která se zaměřuje na všemožné kurzy s dětmi. Po hodinovém hledání na netu a slovních přesmyček, jsme to našli, bylo to Wenku! Zavolal jsem sympaťákovi Matoušovi a za týden jsem jel na školení instruktorů. Víkend plný her, školení, zábavy, vývoje a super lidí, které mají mnoho společného. Všichni jsme byli jedna parta, jedna firma, která žila pro Wenku. Nebyla to jen práce, byl to životní styl, myšlenky, kontakty… prostě všechno se točilo kolem Wenku. Wenku srdíčko. Za několik let působení v této firmě jsme se stali opravdovými profesionály v adaptačních kurzech, výletech a všem, co si jen školy mohly představit. Za tři dny adaptačního kurzu jsme dokázali z dětí, které se viděli prvně v životě utvořit nerozlučnou partu kamarádů, která se poznala jinak než ve školních lavicích. Při speciálně koncipovaných hrách se projevily vlastnosti dětí - jejich přednosti, slabiny a teamový duch. Jako kolektiv najednou byly neporazitelný soupeř. I teď po tolika letech na to vzpomínám, jako by to bylo včera. Těžím ze zkušeností nabytých během práce instruktora doteď a osobnostně mě to raketově rozvinulo. Doteď je Wenku srdeční záležitost a můžu se na ně v životě kdykoliv spolehnout, jelikož jsou mými dobrými kamarády."

Jakub Záhorský (od 2009)

"Wenku? To je srdíčko! Když jsem začínal, byl jsem mladší než někteří studenti, co s námi jezdili na kurzy, což ve mně zpočátku vyvolávalo mírnou nejistotu. Ale role firemního cucáka jsem se nezalekl a společně s našimi klienty prožil několik skvělých kurzů, a to z velké části i díky podpoře toho nejlepšího šéfa Matouše. Těžko takhle v krátkosti vyjmenovat všechny zážitky, co mi Wenku přineslo, nicméně ve Wenku jsem si udělal několik skvělých kamarádů a hlavně se naučil pořádně mluvit a pracovat s lidmi. A že to občas stálo za to ? Díky Wenku!"

Radka Straková (od 2008)

"Kdybych nikdy nebyla Wenku?
Tak bych nikdy nemrzla tolik nocí mezi chatkami číhajíc na zbloudilé studenty, nejela nikdy do zahraničí autobusem, kterému držely dveře jen díky lepící pásce, nepodívala bych se do očí jelenovi stojícímu v cestě naší dodávce, nevěřila kolik piercingů se dát napíchat jedinou jehlou za jedinou noc, nevyhrála bych nikdy závody na letních lyžích, nedokázala sestavit raft z pneumatik a objet na něm rybník za 26 minut, nezvládla bych hodinu v kuse falešně zpívat „jó třešně zrály“ ani nepotkala takovou hromadu zajímavých lidí. Takže díky Wenku!"

Karel Horký (od 2008)

"Roku 2008 se světem valila krize, ale já byl v pohodě, protože po absolvování školení a naučení se Matoušova telefoního čísla nazpaměť jsem se stal instruktorem Wenku! A přátelé, tolik zábavy a pozitivního náboje mezi studenty i učiteli to se jinde nevidí! P.S. Bacha, vichr z hor může vát i u řeky!"

Jindřich Mašek (od 2008)

"Wenku byl pro mě další nevyhnutelný a správný krok po předchozí spolupráci s Matoušem. Ten krok byl směrem mimo běžné, mimo nudné a mimo zajeté koleje. Ten krok byl plný radosti, lekcí i práce. Ten krok byl společně s lidmi, kteří chtějí. Ten krok byl fajn. Nebyl navždy, ale věřím, že nám všem něco dal."

Jan Kunst (od 2008)

"Já a Wenku, to je 6 let v přírodě plných stále stejných a přitom pokaždé jiných zážitků, plných předávání a nabývání nových zkušeností. Je to 6 oslav mých narozenin a první bakalářka. Wenku, to jsou přátelé na celý život. Wenku, to je srdcovka."

Zpět nahoru