Seznamovací den u školy

Seznamovací den u školy
 

Jednodenní seznamovací program je zaměřen na prohloubení seznámení spolužáků, naučení všech jmen ve třídě a spojení si nových kamarádů s jejich základními koníčky a charakteristikami. Dále je program cílen na odstranění ostychu ze vzájemného kontaktu, nácvik společné spolupráce a komunikace a v neposlední řadě i na společný zážitek podporující skupinového ducha.  Program je rozdělen do čtyř bloků, kterými třída prochází za doprovodu instruktora i svého třídního učitele.


Blok 1. – Seznamovací hry
Aktivity zaměřené na vzájemné poznání, osvojení si křestních jmen spolužáků a seznámení s jejich zájmy. Aktivity dále cílí na  „prolomení ledů" a navození herní atmosféry pro další bloky programu.


Blok 2. - Nízké lanové aktivity
Série tří lanových překážek ve výšce 0,5 metrů nad zemí přináší nejen individuální zážitek a otestování vlastní koordinace, ale především odhaluje schopnost spolupráce a podpory v rámci kolektivu. Zaměřuje se na společný zážitek a zejména podporu vzájemné důvěry při jištění spolužáků na překážkách.


Blok 3. - Problémové hry
V rámci tohoto bloku je skupina postavena před sérii úkolů, které mohou vyřešit jen společnými silami. Aktivity jsou tak zaměřeny na podporu komunikace, spolupráce i vzájemného vnímání.


Blok 4. - Přeprava faraona
Závěrečná aktivita, která slouží jako vyvrcholení celodenního nácviku skupinové spolupráce, podporuje vztah třídy s třídním učitelem a v neposlední řadě symbolizuje vstup do nového školního roku, kam si třída přepraví svého nového třídního na nosítkách vyrobených z připraveného materiálu a to tak pohodlně, jako se přepravovali egyptští faraonové.

Alternativní akce, kterou dělám strašně rád. Zorganizovat seznamovací den v prostorách školy je přeci výzva. Už jsem dělal program v nářaďovně, v prostorách šaten, jednou jsme měli materiál v kotelně. V městském parku v Berouně nám pes označkoval kužely, což značně ovlivnilo soustředění na vysvětlovaná pravidla… Lépe poznat své spolužáky se dá opravdu kdekoliv…

Matouš Novák, matous.novak@wenku.cz, tel.: 724 623 660

W cena

 

250 Kč (program pro tři třídy - min. 70 platících studentů, 3x neplatící pedagog, 3x instruktor)

Pro každého klienta vytváříme kalkulaci dle požadovaného počtu účastníků, pedagogů i instruktorů. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:

Jsme velice rádi, že jste se dostali až sem. Ještě 10 vteřin.
Nedomnívejte se, ptejte se, vše vám rádi upřesníme.

 

Nemáte-li v okolí vaší školy vhodné místo pro realizaci tohoto programu, prohlédněte si Programy v Praze - Na lodích.

Orientační cena zahrnuje:
  • přípravu a realizaci programu na zakázku,
  • materiální zajištění všech bloků uvedených v programu (včetně bezpečnostních pomůcek),
  • služby organizátora po celou dobu akce,
  • služby instruktorů po celou dobu akce,
  • pojištění klientů (úrazové pojištění, pojištění stornopoplatků a pojištění za způsobenou škodu).
 

Cena nezahrnuje:

  • dopravu osob a materiálu na místo konání akce,
  • zdravotníka,
  • náklady na stravování účastníků akce.

 

 

Zpět nahoru