Seznamovací den u školy

Seznamovací den u školy
 

Jednodenní seznamovací program je zaměřen na prohloubení seznámení spolužáků, naučení všech jmen ve třídě a spojení si nových kamarádů s jejich základními koníčky a charakteristikami. Dále je program cílen na odstranění ostychu ze vzájemného kontaktu, nácvik společné spolupráce a komunikace a v neposlední řadě i na společný zážitek podporující skupinového ducha.  Program je rozdělen do čtyř bloků, kterými třída prochází za doprovodu instruktora i svého třídního učitele.

 

Blok 1 – Seznamovací hry
Aktivity směřující k „prolomení ledů“ mezi studenty a instruktory, seznámení, naučení jmen i odbourání obav a bariér mezi studenty vzájemně.  Cílem je vzájemné poznání spolužáků a navození atmosféry pro další aktivity.

Blok 2 – Nízké lanové aktivity
S podporou spolužáků budeme postupně překonávat tři nízké lanové překážky. Jejich přelezení je nejen zážitkem, ale především podporou vzájemné důvěry i spolupráce při společném jištění.

Blok 3 – Problémové hry
Skupina bude společnými silami překonávat rozličné týmové úkoly, k jejichž splnění je třeba dát hlavy dohromady, vymyslet řešení i se společně domluvit na jeho realizaci.

Blok 4 – Symbolický přenos
Ze získaného materiálu si skupina nejprve společnými silami sestaví nosítka, která mohou unést cokoli. Společně pak za doprovodu svých třídních projdou symbolickou trasou studiem, kde nosítka symbolizují společné břemeno i třeba podporu pro ty, kteří mohou potřebovat „poponést“.

Součástí každého bloku je společná reflexe toho, co se v průběhu aktivity odehrálo a jak to kdo prožíval. Právě skrze tento zpětný pohled můžeme získat náhled na to, jak společně fungujeme a co je potřeba pro to, abychom to posunuli ještě dále a ke spokojenosti všech.

Uvedené pořadí bloků je orientační. Harmonogram bude uzpůsoben tak, aby se všechny skupiny smysluplně vystřídaly při dodržení naplnění cílů akce. Program může být také upravován v reakci na potřeby skupiny a podmínky dané počasím a prostorem pro realizaci.

Alternativní akce, kterou dělám strašně rád. Zorganizovat seznamovací den v prostorách školy je přeci výzva. Už jsem dělal program v nářaďovně, v prostorách šaten, jednou jsme měli materiál v kotelně. V městském parku v Berouně nám pes označkoval kužely, což značně ovlivnilo soustředění na vysvětlovaná pravidla… Při seznamování se spolužáky na místě zkrátka nesejde.

Matouš Novák, matous.novak@wenku.cz, tel.: 724 623 660

W cena

 

800 Kč (program pro tři třídy - min. 70 platících studentů, 3x neplatící pedagog, 4x instruktor)

Pro každého klienta vytváříme kalkulaci dle požadovaného počtu účastníků, pedagogů i instruktorů. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:

Jsme velice rádi, že jste se dostali až sem. Ještě 10 vteřin.
Nedomnívejte se, ptejte se, vše vám rádi upřesníme.

 

Nemáte-li v okolí vaší školy vhodné místo pro realizaci tohoto programu, prohlédněte si Programy v Praze - Na lodích.

Orientační cena zahrnuje:
  • přípravu a realizaci programu na zakázku,
  • materiální zajištění všech bloků uvedených v programu (včetně bezpečnostních pomůcek),
  • služby organizátora po celou dobu akce,
  • služby instruktorů po celou dobu akce,
  • pojištění klientů (pojištění trvalých následků úrazem, zavazadel a odpovědnosti za způsobenou škodu).
 

Cena nezahrnuje:

  • pojištění stornopoplatků pro případ nemoci či úrazu před zahájením,
  • zdravotníka,
  • náklady na stravování účastníků akce.

 

 

Zpět nahoru