Oblastí Lužických jezer na in-linech - Sportovní kurzy

Oblastí Lužických jezer na In-linech

Termín: dle dohody (5 dní - 4 noci)

Mezi Berlínem a Drážďanami vzniklo po rekultivaci hnědouhelných dolů 21 umělých jezer dokonale uzpůsobených k rekreaci a sportovnímu vyžití. Podél břehů Lužických jezer vede "nekonečné" množství in-line stezek s hladkým asfaltem o šířce až 2,5 m.
 
Díky našemu ubytování na břehu jezera Geierswalder máme ideální výchozí polohu pro výlety na bruslích, přístup na písečnou pláž se zázemím pro provozování windsurfingu a jiných vodních sportů. Kemp je vybaven sociálním zařízením s teplou sprchou a v jeho okolí se nachází několik kiosků se základním občerstvením.
 
Čeká nás individuální či skupinové ježdění na pěti doporučených/prověřených in-line trasách, které celkem nabízejí přes 100 km kvalitního asfaltu. Výuka metodiky jízdy a brždění na in-line bruslích. Pro zpestření si zajedeme autobusem na výlet do nedalekých Drážďan, kde můžeme kromě samostatné prohlídky historického centra relaxovat v místních kavárnách.
Kdyby se snad přeci jen někdo nudil, rádi mu kdykoliv během kurzu zapůjčíme skákací boty (adrenalinová sportovní aktivita nejvíce připomínající chůzi na odpružených chůdách).
Dále je možné rozšířit náplň sportovního kurzu o výuku windsurfingu za velice zajímavých podmínek, které školním skupinám nabízí místní půjčovna.
 
Uvedený program je pouze orientační. Jednotlivé in-line trasy budou voleny na základě vyspělosti skupiny. Výlet do Drážďan je možné vyměnit za návštěvu muzea těžby uhlí a prohlídku těžebního mostu F60. V případě nepřízně počasí navštívíme městečko Senftenberg a využijeme služeb místního plaveckého bazénu.

Nejsem žádný obdivovatel německé preciznosti, ale tady to je na místě, sem to patří, tady to mám rád… Německá rekultivace hnědouhelných dolů = nekonečné investice do sportovní i kulturní infrastruktury, hladký asfalt, koupání v teplých jezerech a svoboda pohybu… Snad jen při běhání může být člověk ještě svobodnější než na bruslích, které si prostě obujete a jedete…

Matouš Novák, matous.novak@wenku.cz, tel.: 724 623 660

W cena

 


cca 5 000 Kč (min. 40 platících studentů, 2x neplatící pedagog, 2x instruktor)


Pro každého klienta vytváříme kalkulaci dle požadovaného počtu účastníků, pedagogů i instruktorů a dle místa odjezdu. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:

Jsme velice rádi, že jste se dostali až sem. Ještě 10 vteřin.
Nedomnívejte se, ptejte se, vše vám rádi upřesníme.

 

Cena zahrnuje:
 • dopravu autobusem na místo a zpět, včetně výletu do Drážďan,
 • doprovodné vozidlo po celou dobu kurzu,
 • poplatky za ubytování v kempu (ve vlastních stanech),
 • snídaně formou švédského stolu v polní kuchyni (každý den čerstvé pečivo z místní pekárny),
 • zapůjčení orientačních map in-line tras,
 • služby organizátora v průběhu celého kurzu - technicky zabezpečuje veškeré body programu a současně vykonává funkci sportovního instruktora; na žádost školy zajistíme organizátora bez další odpovědné funkce,
 • služby sportovního instruktora s akreditací MŠMT,
 • pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb.,
 • pojištění klientů (léčebné výlohy, trvalé následky úrazem, zavazadla, odpovědnost za škodu a pojištění stornopoplatků s 20% spoluúčastí pro případ nemoci či úrazu vzniklých před zahájením akce).
 
Cena nezahrnuje:
 • pojištění stornopoplatků pro případ nemoci či úrazu před zahájením pobytu (lze přiobjednat),
 • náklady na stravování mimo snídaní (možno zajistit i plnou penzi v polní kuchyni),
 • vstupy do památek v Drážďanech,
 • osobní útraty studentů,
 • zdravotník a noční dozor.

Videa našich klientů z prázdninové alternativy této akce, více o prázdninových akcích na www.jednotlivci.wenku.cz.

Zpět nahoru