Vzdělávání Wenku pro pedagogickou veřejnost

Od roku 2019 jsme akreditovanou institucí v systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (více o akreditaci). 

Vzdělávací akce nabízíme jak na zakázku pro pedagogický sbor celé školy, tak vypisujeme otevřené vzdělávací akce pro pedagogickou veřejnost, a to jak prezenčně, tak online.

Veškeré vzdělávací programy Wenku zajišťuje naše psycholožka Mgr. Jana Lidická. V rámci návaznosti na společně realizovaný adaptační kurz je mimo jiné možné s Janou realizovat systém společně vedených třídnických hodin ve formě  individuálního výcviku ve vedení třídnických hodin s akreditací MŠMT.

V aktuální nabídce seminářů naleznete:

 Nároky třídnické práce v době pandemie - online setkání
setkaniTHÚčastníci našeho kurzu "Metodika vedení třídnických hodin" opakovaně projevovali zájem o navazující setkání, kde by bylo možné sdílet zkušenosti z praxe s ostatními kolegy, získat podporu v situacích, které každodenně řeší, i rozšířit možnosti odborného pohledu na situace z vlastní praxe.

Kdy jindy byly na třídní z pohledu jejich práce se studenty a jejich starostmi kladeny větší nároky, než v dnešní době? Kdy jindy by třídní potřebovali podporu v situacích, které každodenně řeší, než dnes? V dnešních nestandardně náročných podmínkách, které se neustále ze dne na den mění. Je na třídním vysvětlovat změny žákům, motivovat je nejen k dodržování opatření, ale i k výdrži ve studiu, chápat jejich starosti a k tomu zvládat své...

Nabízíme proto možnost potkat se s kolegy, kteří řeší podobné situace a v moderovaném a strukturovaném prostoru nahlédnout témata, která řešíme, v poněkud odlišném světle. Více zde


Online TH

Akreditovaný 5hodinový vzdělávací seminář pro pedagogy středních škol, víceletých gymnázií i druhého stupně základních škol nabízíme v aktuální situaci v distanční podobě.

Seminář proběhne v rámci jednoho odpoledne rozdělený 2 delšími psychohygienickými pauzami, nebo tří 2 hodiny trvajících bloků v rámci 3 dnů. Webinář probíhá přes online konferenční rozhraní Zoom. V rámci semináře nahlédneme smysl, možnosti i úskalí práce na vztazích a atmosféře třídního kolektivu, a podíváme se i na to, jak s tím vším jde pracovat v rámci aktuálních možností distančního vzdělávání.

Seminář vznikl ve spolupráci s Gymnáziem Budějovická, kde již mnoho let probíhá projekt společného zavádění třídnických hodin jako smysluplné návaznosti na práci realizovanou v rámci adaptačních kurzů. Aktuálně navíc nabízí možnost inspirovat se zkušenostmi z praxe, rozšířit si obzory v teorii a sdílet své radosti i strasti s kolegy z různých škol, a to v tématech jak té práce "na živo" také té v aktuální distanční realitě. Více zde.

Metodika vedení třídnických hodin - otevřený vzdělávací seminář pro veřejnost (termíny duben - květen)

Připravujeme také nové akreditované semináře na téma Třídnická hodina online a Práce s konflikty ve školním kolektivu. Akreditaci bychom měli získat v únoru 2021. V případě zájmu o absolvování v předtermínu pište na info@vzdelavani-wenku.cz.

Veřejnost Wenku - obecně

Jednodenní lyžování pro děti v době jarních prázdnin

Termín: pondělí 15. února 2021   Odjezdové místo: Beroun, PŘIHLÁŠKA on-line
Termín: pondělí 22. února 2021   Odjezdové místo: Praha-Hlavní nádraží, PŘIHLÁŠKA on-line
Termín: pondělí 1. března 2021   Odjezdové místo: Praha-Hlavní nádraží, PŘIHLÁŠKA on-line
Termín: pondělí 8. března 2021   Odjezdové místo: Praha-Hlavní nádraží, PŘIHLÁŠKA on-line

Ačkoli se zdá, že současná situace zimním radovánkám nepřeje, my nevěšíme hlavu! Přicházíme s novou nabídkou jednodenních lyžařských výletů v době jarních prázdnin. Věříme, že pohyb a zážitky jsou to pravé, co dnes děti potřebují.

Lyžařský zájezd - Italská Aprica

Termín: 13. 3. - 20. 3. 2021, Číslo akce: 21-1-01-008
Severní Itálie nabízí dostatek slunce i v zimě. Lyžařské středisko Aprica (1 182 m – 2300 m) se nachází v regionu Lombardie západně od známého střediska Passo Tonale. Více zde
 

Příměstské tábory

Turnusy pro mladší děti: 12. - 16. 7. 2021, 19. - 23. 7. 2021
Turnusy pro starší děti: 12. - 16. 7. 2021, 19. - 23. 7. 2021
Aktivně trávený čas pro vaše děti v červenci. Nabízíme příměstské tábory v prostorech gymnázia Budějovická na Praze 4. Výběr ze dvou témat, zkušení instruktoři a pestrý program.
 

Sportovně relaxační tábor - Majdalena

Termín: 25. 7. - 1. 8. 2021, Číslo akce: 21-1-06-063
Dětský tábor na jihočeské Lužnici pro všechny milovníky sportů i letní pohody. Ať už vaše dítě rádo jezdí na kole, plaví se po řece nebo hraje hry, s námi se rohodně nudit nebude. Více zde

Co ještě si prohlédli ostatní:

Zpět nahoru