Singltrek v Libverdě - Sportovní kurzy

Singltrek v Libverdě

Termín: dle dohody (4 dny - 3 noci)

Singltrek jsou stezky určené pro horská kola, jejichž zapůjčení je v ceně kurzu. Stezky jsou projektované a budované podle speciální metodiky, která poskytuje maximální zážitek z jízdy a zajišťuje co nejvyšší bezpečnost a šetrný přístup k přírodě. Singltrek v okolí Libverdy v současné době nabízí trasy v úhrnné délce přes 80 kilometrů ve čtyřech stupních obtížnosti. Na našem sportovním kurzu budeme postupovat od těch nejjednodušších a skončíme tam, kde nám vyspělost skupiny dovolí. představuje nové pojetí cyklistických zážitků, je tvořen sítí stezek a základnou v nástupním místě nedaleko našeho ubytování.

1. den: přesun do místa konání kurzu, ubytování. Odpoledne zábavné hry a seznámení s okolím. Večer na téma "Singltrek, horská kola a bezpečnost jízdy v terénu".

2. den: během dne absolvujeme 3-4hodinovou singltrekovou vyjížďku na zapůjčeném celoodpruženém kole. Dále si vyzkoušíme geocashing - hledání „kešek" (pokladů) za pomoci opravdové outdoorové GPS. Během večera nám bude k dispozici tělocvična v místě ubytování.

3. den: sportovní klání s tradičními i méně tradičními sporty v tělocvičně i na nově zrekonstruovaném venkovním hřišti. Během programu bude i dostatek prostoru na odpočinek, či případnou lázeňskou procházku.

4. den: dopoledne na singltrekových tratích. Účastníci budou rozděleni do více skupin dle fyzických a technických dovedností a tak si každý pojede přesně to, na co se bude cítit. Odpoledne přesun zpět do místa odjezdu.

Bezpečnost: každý návštěvník musí mít vlastní cyklistickou přilbu. Singltrekové tratě jsou jednosměrné, speciálně vybudované pro dynamickou jízdu s vysokým důrazem na bezpečnost jezdců. Tratě jsou značené s množstvím odpočívadel a pod patronací místní horské služby. Zapůjčená kola: účastníkům kurzu budou zapůjčeny letošní/loňské modely celoodpružených horských kol značka Merida vyšší cenové kategorie. Kola jsou před každou zápůjčkou servisována a v případě potřeby je možné zajistit servis či výměnu nepojízdného kola přímo na singltrekové trati. Ještě více o Singltreku.

Naše země se rozmáhá. Dokonalou ukázkou toho, že cestovní ruch je u nás na vzestupu, jsou singltrekové trasy, které se tady podařilo vybudovat. Nádherná příroda, dobré zázemí a odpovídající služby lidí, kteří jsou pyšní na svůj kraj…

Popularita sportu klesá, ale tohle je opravdová horská cyklistika do morku kostí, cyklistika, která baví, těší a povznáší. Moc bych si přál, aby naše kurzy cyklistiku v přírodě ještě více zpopularizovali.

Matouš Novák, matous.novak@wenku.cz, tel.: 724 623 660

 W cena

4 500 Kč (min. 20 platících studentů, 2x neplatící pedagog, 2x instruktor)
Pro každého klienta vytváříme kalkulaci dle požadovaného počtu účastníků, pedagogů i instruktorů, dle místa odjezdu a typu ubytování. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:

Jsme velice rádi, že jste se dostali až sem. Ještě 10 vteřin.
Nedomnívejte se, ptejte se, vše vám rádi upřesníme.

 

Cena zahrnuje:

 • doprovodné vozidlo po celou dobu kurzu,
 • ubytování na 4-8lůžkových pokojích se společnýcm WC a sprchou,
 • stravování formou polopenze (snídaně formou švédského stolu, večeře - polévka a hlavní jídlo),
 • zapůjčení horského kola (2x 3-4 hodiny),
 • zapůjčení outdoorových GPS,
 • služby organizátora v průběhu celého kurzu - technicky zabezpečuje veškeré body programu a současně vykonává funkci sportovního instruktora; na žádost školy zajistíme organizátora bez další odpovědné funkce,
 • služby sportovního instruktora s akreditací MŠMT,
 • pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb.,
 • pojištění klientů (trvalé následky úrazem, zavazadla, odpovědnost za škodu a pojištění stornopoplatků s 20% spoluúčastí pro případ nemoci či úrazu vzniklých před zahájením akce).
 
Cena nezahrnuje:
 • pojištění stornopoplatků pro případ nemoci či úrazu před zahájením pobytu (lze přiobjednat),
 • náklady na dopravu - možno zajistit (dopravu na místo je možné zajistit vlastním autobusem, levnější variantou je linkový autobus či poněkud zdlouhavá cesta vlakem) V případě zájmu vám rádi připravíme konkrétní kalkulaci,
 • náklady na obědy,
 • osobní útraty studentů,
 • zdravotník a noční dozor.

 

Zpět nahoru