Prachovské skály - Vícedenní školní výlety

Prachovské skály

Termín: dle dohody (3 dny - 2 noci)

Během třídenního výletu si užijeme koupání, sportovní aktivity, turnaj v netradiční hře KUBB, nízké lanové překážky i orientačně-poznávací hru přímo v centru Prachovský skal. Ubytovaní budeme v rekreačním areálu nedaleko skalního města. Areál je ideálně uzpůsoben pro potřeby školních výletů s možností sportovního vyžití a koupání.

1. den: přesun vlakem do oblasti Prachovský skal, krátký pěší přesun do areálu. Po ubytování si zahrajeme hry na seznámení s instruktory. Pokračovat budeme tradičními sportovními hrami jako třeba fotbalem a ringem. Večer nás čeká turnaj v minigolfu.

2. den: se dopoledne vypravíme do samotného srdce Prachovských skal, kde si zahrajeme orientačně poznávací hru. Odpoledne budeme s podporou spolužáků překonávat nízké lanové překážky. Zahrajeme si netradiční Brännball nebo Kubb.

3. den: nás čeká závěrečná hra, během které bude potřeba postavit pevný vor tak, abychom na něm dokázali i plout. Odpoledne přesun vlakem zpět.

Na webu jednoho penzionu jsem četl: „Prachovské skály jsou již po desetiletí oblíbeným cílem školních výletů.“ Nevím? Vím, že naše nabídka směřuje k dobrému ubytovateli na krásné místo a že díky naší hře ukážeme studentům skalní město zábavnou formou. Není to výlet pro výlet, jsou to emoce, vzdělání i relaxace a to je to, co mě na tom strašně baví…

Matouš Novák, matous.novak@wenku.cz, tel.: 724 623 660

W cena


V rámci všeho kolem COVID-19 je uvedená cena opravdu pouze orientační. Ceníky mnoha dodavatelů se mění, nebo nejsou stanoveny. Ke každé poptávce ochotně vypracujeme konkrétní kalkulaci. 2 800 Kč (min. 25 platících studentů, 2x neplatící pedagog, 2x instruktor)

Pro každého klienta vytváříme kalkulaci dle požadovaného počtu účastníků a pedagogů a dle místa odjezdu. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:

Jsme velice rádi, že jste se dostali až sem. Ještě 10 vteřin.
Nedomnívejte se, ptejte se, vše vám rádi upřesníme.

 

Cena zahrnuje:

 • dopravu vlakem na místo a zpět,
 • 2x ubytování s plnou penzí,
 • služby organizátora - technicky zabezpečuje veškeré body programu a současně vykonává funkci instruktora; na žádost školy zajistíme organizátora bez další odpovědné funkce a instruktorů po celou dobu kurzu,
 • pojištění klientů (trvalé následky úrazem, zavazadla a odpovědnost za škodu),
 • pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb.

Cena nezahrnuje:

 • pojištění stornopoplatků pro případ nemoci či úrazu před zahájením pobytu (lze přiobjednat),
 • vstup do Prachovských skal (50,-Kč/os.),
 • osobní útraty studentů,
 • zdravotník a noční dozor (zajistí škola, příp. lze přiobjednat).

 • Areály, ve kterých můžeme náš program realizovat:

   
 • Eden Jinolice

  Veliký areál nedaleko přírodní rezervace Prachovské skály.
  Číst dál...  

Poznávání Jižních Čech - vícedenní školní výlety

Poznávání Jižních Čech

Termín: dle dohody (3 dny - 2 noci)

Jižní Čechy překvapí svou krásou každého návštěvníka. Kraj ukazuje, jak bohaté byly jihočeské šlechtické rody a jak významní umělci a řemeslníci tu žili. Obdivovat můžeme starobylá města, pohádkové zámky, zajímavé technické stavby a mnoho dalšího. Během našeho třídenního edukativně-zábavného školního výletu tak prozkoumáme alespoň ty nejvýznamnější v okolí Českých Budějovic a Českého Krumlova.

Orientační program

1. den: v brzkých ranních hodinách se přesuneme vlakem do Tábora. Pěší procházkou se dostaneme do historického centra, kde se na náměstí zastavíme u pomníku Jana Žižky z Trocnova a navštívíme Husitské muzeum. Odpoledne se přesuneme vlakem do Českého Krumlova, ubytování, společná večeře.

2. den: druhý den po snídani absolvujeme prohlídku bývalého Grafitového dolu s hornickém oblečení, během níž se projedeme vláčkem a zhlédneme hornické stroje i nástroje. Odpoledne absolvujeme prohlídku jednoho okruhu hradu a zámku Český Krumlov, zhlédneme Otáčivé hlediště v zámecké zahradě a budeme mít rozchod v historickém centru města, společná večeře.

3. den: závěrečný den výletu se po snídani přesuneme autobusem do kláštera Zlatá Koruna, kde s místním průvodcem nahlédneme do života mnichů. Poté nás autobus převeze do Hluboké nad Vltavou, kde absolvujeme prohlídku interiérů zámku, krátce se projdeme parkem a autobus nás odveze na vlakové nádraží v Českých Budějovicích. Návrat vlakem zpět domů.

W cena

V rámci všeho kolem COVID-19 je uvedená cena opravdu pouze orientační. Ceníky mnoha dodavatelů se mění, nebo nejsou stanoveny. Ke každé poptávce ochotně vypracujeme konkrétní kalkulaci. 3 550 Kč (min. 25 platících studentů, 2x neplatící pedagog, 1x technický průvodce)

Pro každého klienta vytváříme kalkulaci dle požadovaného počtu účastníků a pedagogů, dle místa odjezdu a typu ubytování. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:

Cena zahrnuje:

 • dopravu vlakem tam a zpět,
 • přepravu autobusem mezi jednotlivými body programu poslední den,
 • 2x ubytování s polopenzí (2x snídaně, 2x večeře) - pro bezproblémové zajištění ubytování téměř pod hradem a zámek Český Krumlov doporučujeme výlet objednávat nejpozději v lednu,
 • veškeré vstupy a služby průvodců uvedené v programu - podá účastníkům odborný výklad o historii a zajímavostech daného místa,
 • služby organizátora po celou dobu akce - doprovází zájezd bez nutnosti výkladu a technicky zabezpečuje veškeré body programu - organizuje nástup do autobusu, přestávky během cesty, zajišťuje vstupné, komunikuje s místními průvodci a dodavateli,
 • pojištění klientů (trvalé následky úrazem, zavazadla a odpovědnost za škodu),
 • pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb.

Cena nezahrnuje:

 • pojištění stornopoplatků pro případ nemoci či úrazu před zahájením pobytu (lze přiobjednat),
 • náklady na stravování mimo zajištěné polopenze (2x snídaně, 2x večeře),
 • náklady na úschovnu zavazadel v Táboře (cca 80,-Kč/zavazadlo),
 • osobní útratu studentů,
 • zdravotník a noční dozor.

Poznávání Plzně - vícedenní školní výlety

Poznávání Plzně

Termín: dle dohody (3 dny - 2 noci)

Plzeň je ideálním místem pro školní výlet. Město nadchne malé i velké. Během našeho školního výletu navštívíme Techmánii, zoologickou zahrady a Dinopark, nedaleký hrad Švihov, podíváme se i do plzeňského pivovaru a výrobny Bohemia Sektu.

Orientační program:

1. den: v ranních a dopoledních hodinách se přesuneme vlakem do Plzně. Ubytujeme se a odpoledne se vypravíme do Plzeňského Prazdroje, kde nás bude čekat komentovaná prohlídka i jízda místním autobusem. Návrat na ubytování, večeře.

2. den: po snídani navštívíme Techmánii včetně promítání v Planetáriu. Odpoledne se přesuneme vlakem do Švihova a navštívíme vodní hrad. Návrat na ubytování, večeře.

3. den: po snídani se pěší procházkou přes centrum Plzně a krátkou jízdou plzeňskou tramvají přesuneme do Zoologické zahrady a Dinoparku. Návrat na ubytování, večeře.

4. den: po snídani se vlakem přesuneme do Starého Plzence, kde navštívíme výrobnu Bohemia Sektu. Odpoledne přesun vlakem zpět domů.

Program lze zkrátit na dva nebo tři dny.

W cena

V rámci všeho kolem COVID-19 je uvedená cena opravdu pouze orientační. Ceníky mnoha dodavatelů se mění, nebo nejsou stanoveny. Ke každé poptávce ochotně vypracujeme konkrétní kalkulaci. 4 600 Kč (min. 25 platících studentů, 2x neplatící pedagog, 1x technický průvodce)

Pro každého klienta vytváříme kalkulaci dle požadovaného počtu účastníků a pedagogů, dle místa odjezdu a typu ubytování. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:

Cena zahrnuje:

 • veškerou dopravu vlakem,
 • 3x ubytování s polopenzí (3x snídaně, 3x večeře),
 • veškeré vstupy uvedené v programu,
 • služby organizátora po celou dobu akce - doprovází zájezd bez nutnosti výkladu a technicky zabezpečuje veškeré body programu - zajišťuje vstupné, komunikuje s místními dodavateli,
 • pojištění klientů (trvalé následky úrazem, zavazadla a odpovědnost za škodu),
 • pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb.

Cena nezahrnuje:

 • pojištění stornopoplatků pro případ nemoci či úrazu před zahájením pobytu (lze přiobjednat),
 • náklady na stravování mimo zajištěné polopenze,
 • jízdné plzeňskou MHD (cca 30,-Kč),
 • osobní útratu studentů,
 • zdravotník a noční dozor.

Objevování jižní Moravy - Vícedenní školní výlety

Objevování Jižní Moravy

 

Termín: dle dohody (3 dny - 2 noci)

Morava nabízí mnoho unikátních historických, kulturních i přírodních památek, které máme na dosah ruky, přesto za obdobnými mnohdy jezdíme do vzdálených zahraničních zemí. V rámci třídenního edukativně-zábavného školního výletu tak prozkoumáme alespoň ty nejvýznamnější z oblasti jižní Moravy.

 

Orientační program

1. den: v brzkých ranních hodinách se přesuneme vlakem do Brna. Projdeme se užším centrem Brna, podíváme se na místní mumie, seznámíme se s brněnskými legendami a dáme si krátký rozchod na nejstarším brněnském náměstí. Odpoledne se pěší procházkou dostaneme na hrad Špilberk, kde si s místním průvodcem prohlédneme místní proslulé kasematy a rozhlédneme se z hradní věže. Ve podvečerních hodinách se přesuneme pronajatým autobusem do místa ubytování nedaleko vodní nádrže Nové Mlýny.

2. den: druhý den se vydáme přes Dolní Věstonice do Mikulova. V mikulovském zámeckém sklepě zhlédneme obří sud, který pojme přes sto tisíc litrů vína a řadí se tak mezi desítku největších sudů na víno v Evropě. Následovat bude rozchod v centru města na individuální oběd. Odpoledne se vypravíme do nedaleké jeskyně s unikátní výzdobou a největším zimovištěm netopýrů. Poté se autobusem přesuneme zpět do našeho ubytování, v případě pěkného počasí možnost koupání.

3. den: závěrečný den výletu se prozkoumat proslulý Lednicko-Valtický areál. Absolvujeme prohlídku zámku Lednice, prozkoumáme drobné stavby v areálu a navštívíme vyhlídkovou věž Minaret. Před obědem se ještě projedeme loďkou po ramenech řeky Dyje, vyslechneme si zajímavosti o areálu a jeho historii od místních lodníků a možná zahlédneme i ledňáčka. V odpoledních hodinách nás autobus odveze do Břeclavi, odkud se vlakem vrátíme domů.

Ti Cajzli si myslí, že Prágl je bauchec světa. Rozhodl jsem se bojovat. Ukazujeme Pražákům a všem, co mají zájem, krásy Moravy. On totiž kde kdo dneska viděl Paříž, Londýn a kupuje si další a další Eurovíkendy od německých cestovek. Viděl někdo z vaší třídy Špilas, oblé tvary věstonické Venuše či Macochu??? Myslím, že vidět svou vlast, je neméně důležité, jako vidět Neapol a zemřít...

Matouš Novák, matous.novak@wenku.cz, tel.: 724 623 660

W cena

 

V rámci všeho kolem COVID-19 je uvedená cena opravdu pouze orientační. Ceníky mnoha dodavatelů se mění, nebo nejsou stanoveny. Ke každé poptávce ochotně vypracujeme konkrétní kalkulaci. 3 900 Kč (min. 25 platících studentů, 2x neplatící pedagog, 1x technický průvodce)
Pro každého klienta vytváříme kalkulaci dle požadovaného počtu účastníků a pedagogů, dle místa odjezdu a typu ubytování. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:

Cena zahrnuje:

 • dopravu vlakem tam a zpět,
 • dopravu autobusem mezi jednotlivými body programu,
 • 2x ubytování s polopenzí,
 • veškeré vstupy a služby průvodců uvedené v programu - podá účastníkům odborný výklad o historii a zajímavostech daného místa,
 • plavbu lodí po řece Dyji,
 • služby technického průvodce po celou dobu akce - doprovází zájezd bez nutnosti výkladu a technicky zabezpečuje veškeré body programu - organizuje nástup do autobusu, přestávky během cesty, zajišťuje vstupné, komunikuje s místními průvodci a dodavateli,
 • pojištění klientů (trvalé následky úrazem, zavazadla a odpovědnost za škodu),
 • pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb.

Cena nezahrnuje:

 • pojištění stornopoplatků pro případ nemoci či úrazu před zahájením pobytu (lze přiobjednat),
 • náklady na obědy,
 • náklady na úschovnu zavazadel v Brně (velká skříňka přibližně 100,-Kč - možno uložit podle velikosti i tři zavazadla),
 • vstupné na vyhlídku Kolonáda (cca 15,-Kč),
 • osobní útratu studentů.

Zpět nahoru