Divoká příroda v Praze: Vinoř a Satalice - Jednodenní výlety

Vinořský park a Satalická bažantnice –  jednodenní výlet se vzdělávacím i zábavně-relaxačním programem

Věková kategorie: II. stupeň ZŠ

Termín: dle dohody v měsících září - říjen, duben - červen

Na samém okraji Prahy v dostupnosti autobusů MHD se nalézá unikátní kus takřka divoké přírody, kde naleznete rozmanitý les, památné stromy, skalní útvary, mokřady, pole, potok, rybníky i archeologické naleziště. Jen pár minut cesty od pražského metra s námi můžete relaxovat v krásné přírodě a dotknout se přitom nejen unikátně dochované přírodní památky, ale i nádechu historie.

Přírodní rezervací Vinořský park a Satalická obora vede interaktivní naučná stezka s množstvím zajímavostí o místní fauně a floře, ochraně přírody i nevšedními informacemi. Žáky provede touto stezkou herní materiál, ve kterém bude třeba odpovídat nejen na otázky z naučné stezky, ale i z pozorování okolní přírody. Během spolupráce ve skupinkách si tak užijí únik z ruchu velkoměsta i netradičně strávený společný čas. Během trasy výletu uděláme přestávku u rybníka, kde můžeme strávit společný piknik. Zahrajeme si lehkou sportovní hru na odreagování a můžeme společně relaxovat „u vody“.

Výlet začíná srazem na stanici metra Rajská zahrada. Spolu s instruktorem se přesuneme k Satalické oboře, odkud žáci podle herních materiálů vyrazí ve skupikách po trase naučné stezky.

Na výlet je potřeba vyhradit si cca 5 hodin (zahrnuje 1 hodinu na přesun ze stanice metra, cca 2 hodiny pěšího výletu a cca 2 hodiny společných her a relaxace).

Žáci potřebují s sebou tužku, svačinu a pití, oblečení pro pohyb v lese a dobrou obuv, pláštěnku či nepromokavou bundu, podložku na sezení na zemi (lze použít pláštěnka) a dobrou náladu.

Pedagogický doprovod potřebuje také dobrou obuv, nějaké občerstvení na cestu a uvolněnou náladu.

V případě zájmu je možné zajistit oběd v nedaleké restauraci.

 

W cena

150 Kč (min. 20 platících studentů, počet neplatící pedagogů dle dohody, 1x organizátor)

Jsme velice rádi, že jste se dostali až sem. Ještě 10 vteřin.
Nedomnívejte se, ptejte se, vše vám rádi upřesníme.

 

Cena zahrnuje:
  • služby organizátora v průběhu celé akce - technicky program zabezpečuje - uvede žáky do interaktivní hry, zajišťuje herní materiály, organizuje sportovní program a piknik, provází skupinu na cestě z nejbližší stanice metra a zpět, komunikuje s dodavateli,
  • zapůjčení barevných herních materiálů vč. orientační mapky.
  • doprovodný program a jeho materiální zabezpečení,
  • drobné občerstvení na společný piknik,
  • pojištění klientů (sportovní úrazové pojištění, pojištění stornopoplatků a pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu).
 
Cena nezahrnuje:
  • dopravu na místo konání včetně jízdného MHD,
  • dozor nad účastníky v průběhu akce,
  • náklady na stravování účastníků,
  • osobní útratu.

Co ještě si prohlédli ostatní:

Zpět nahoru