Koncentrační tábor Dachau a Orlí hnízdo - zahraniční školní exkurze

Koncentrační tábor Dachau a Orlí hnízdo


Termín: dle dohody (2 dny - 1 noc)


Přestože druhá světová válka se stává stále hlubší historií, vnímáme o to větší důležitost udržovat povědomí mladé generace o událostech války a podstatě holocaustu. Z tohoto důvodu jsme do naší nabídky zařadili vzdělávací exkurzi do koncentračního tábora Dachau spojenou s návštěvou Orlího hnízda, místa bývalého horského útočiště Adolfa Hitlera, kde se v současnosti nachází muzeum nacismu.

Dachau bylo prvním velkým koncentračním táborem založeným nacisty. Zde se tvořil projekt sítě koncentračních táborů, který se nakonec rozšířil přes půl Evropy a vedl k týrání a vraždě miliónů lidí. Dachau se stalo „Akademií teroru", vzorem a výcvikovým centrem bezpříkladné brutality.
Horskou chatu přezdívanou „Orlí hnízdo" postavenou na vrcholu hory Kehlstein (1834 m.n.m.) dostal Adolf Hitler od svých blízkých spolupracovníků k 50. narozeninám a užíval ji nejen jako místo relaxace, ale také svých tajných porad. Na Kehlsteinu vznikl celý komplex staveb s unikátní horskou silnící, podzemními chodbami a výtahem do nitra hory, který byl na svou dobu velice unikátní a technicky zajímavý.
 
1. den: odjezd v brzkých ranních hodinách a přesun autobusem do bavorského Dachau. V odpoledních hodinách prohlídka památníku a muzea koncentračního tábora. Přesun autobusem do jižního Bavorska – oblast Berchtesgaden. Ubytování v penzionu, případně večerní rozchod.
 
2. den: snídaně, přesun autobusem na Obersalzberg. Prohlídka muzea nacismu (Dokumentation Obersalzberg). Přesun autobusem na Kehlsteinhaus – Orlí hnízdo, individuální prohlídka místa. Přesun autobusem zpět na Obersalzberg, alternativně možnost pěšího výletu Kehlstein - Obersalzberg (2 hod.). Transfer přes Rakousko zpět do místa odjezdu, návrat ve večerních hodinách.
 
Uvedený program je orientační a je závislý na dostupných časech vstupů do památek.
 
 

Pokud jsem ve své poznámce k Osvětimi napsal, že mě téma holocaustu a fašismu začalo opravdu zajímat, tak zařazení této exkurze do naší nabídky je toho důkazem. Tady jsem pochopil německý válečný vtip: „Užívejme války; až bude mír, bude to mnohem horší“…

Matouš Novák, matous.novak@wenku.cz, tel.: 724 623 660

W cena
 
 
 
připravujeme (min. 40 platících studentů, 3x neplatící pedagog, 1x technický průvodce)
připravujeme (min. 30 platících studentů, 2x neplatící pedagog, 1x technický průvodce)
Pro každého klienta vytváříme kalkulaci dle požadovaného počtu účastníků, pedagogů i instruktorů, dle místa odjezdu a typu ubytování. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:

Jsme velice rádi, že jste se dostali až sem. Ještě 10 vteřin.
Nedomnívejte se, ptejte se, vše vám rádi upřesníme.

 
 
Cena zahrnuje:
 • dopravu autobusem s bezpečnostními pásy,
 • 1x ubytování na vícelůžkových pokojích v hostelu,
 • 1x snídaně v hostelu,
 • vstup do bývalého koncentračního tábora Dachau,
 • prohlídku bývalého koncentračního tábora Dachau s místním průvodcem v češtině nebo slovenštině - podá účastníkům odborný výklad o historii a zajímavostech daného místa,
 • jízdné na autobus a výtah na Kehlstein a zpět,
 • prohlídku muzea nacismu Obersalzberg s místním průvodcem v angličtině nebo němčině - podá účastníkům odborný výklad o historii a zajímavostech daného místa (možnost zajištění audio průvodce nebo simultánního překladu do češtiny),
 • služby technického průvodce v průběhu celé exkurze - doprovází zájezd bez nutnosti výkladu a technicky zabezpečuje veškeré body programu - organizuje nástup do autobusu, přestávky během cesty, zajišťuje vstupné, komunikuje s místními průvodci a dodavateli,
 • pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb.,
 • pojištění klientů (léčebné výlohy, trvalé následky úrazem, zavazadla a pojištění za způsobenou škodu).
 

Cena nezahrnuje:

 • pojištění stornopoplatků pro případ nemoci či úrazu před zahájením pobytu (lze přiobjednat),
 • náklady na stravování mimo snídaně,
 • osobní útraty studentů,
 • zdravotníka a noční dozor (zajišťuje škola).

Zpět nahoru