Objevování jižní Moravy - Vícedenní školní výlety

Objevování Jižní Moravy

 

Termín: dle dohody (3 dny - 2 noci)

Morava nabízí mnoho unikátních historických, kulturních i přírodních památek, které máme na dosah ruky, přesto za obdobnými mnohdy jezdíme do vzdálených zahraničních zemí. V rámci třídenního edukativně-zábavného školního výletu tak prozkoumáme alespoň ty nejvýznamnější z oblasti jižní Moravy.

 

Orientační program

1. den: v brzkých ranních hodinách se přesuneme vlakem do Brna. Projdeme se užším centrem Brna, podíváme se na místní mumie, seznámíme se s brněnskými legendami a dáme si krátký rozchod na nejstarším brněnském náměstí. Odpoledne se pěší procházkou dostaneme na hrad Špilberk, kde si s místním průvodcem prohlédneme místní proslulé kasematy a rozhlédneme se z hradní věže. Ve podvečerních hodinách se přesuneme pronajatým autobusem do místa ubytování nedaleko vodní nádrže Nové Mlýny.

2. den: druhý den se vydáme přes Dolní Věstonice do Mikulova. V mikulovském zámeckém sklepě zhlédneme obří sud, který pojme přes sto tisíc litrů vína a řadí se tak mezi desítku největších sudů na víno v Evropě. Následovat bude rozchod v centru města na individuální oběd. Odpoledne se vypravíme do nedaleké jeskyně s unikátní výzdobou a největším zimovištěm netopýrů. Poté se autobusem přesuneme zpět do našeho ubytování, v případě pěkného počasí možnost koupání.

3. den: závěrečný den výletu se prozkoumat proslulý Lednicko-Valtický areál. Absolvujeme prohlídku zámku Lednice, prozkoumáme drobné stavby v areálu a navštívíme vyhlídkovou věž Minaret. Před obědem se ještě projedeme loďkou po ramenech řeky Dyje, vyslechneme si zajímavosti o areálu a jeho historii od místních lodníků a možná zahlédneme i ledňáčka. V odpoledních hodinách nás autobus odveze do Břeclavi, odkud se vlakem vrátíme domů.

Ti Cajzli si myslí, že Prágl je bauchec světa. Rozhodl jsem se bojovat. Ukazujeme Pražákům a všem, co mají zájem, krásy Moravy. On totiž kde kdo dneska viděl Paříž, Londýn a kupuje si další a další Eurovíkendy od německých cestovek. Viděl někdo z vaší třídy Špilas, oblé tvary věstonické Venuše či Macochu??? Myslím, že vidět svou vlast, je neméně důležité, jako vidět Neapol a zemřít...

Matouš Novák, matous.novak@wenku.cz, tel.: 724 623 660

W cena

 

V rámci všeho kolem COVID-19 je uvedená cena opravdu pouze orientační. Ceníky mnoha dodavatelů se mění, nebo nejsou stanoveny. Ke každé poptávce ochotně vypracujeme konkrétní kalkulaci. 3 900 Kč (min. 25 platících studentů, 2x neplatící pedagog, 1x technický průvodce)
Pro každého klienta vytváříme kalkulaci dle požadovaného počtu účastníků a pedagogů, dle místa odjezdu a typu ubytování. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:

Jsme velice rádi, že jste se dostali až sem. Ještě 10 vteřin.
Nedomnívejte se, ptejte se, vše vám rádi upřesníme.

 

Cena zahrnuje:

 • dopravu vlakem tam a zpět,
 • dopravu autobusem mezi jednotlivými body programu,
 • 2x ubytování s polopenzí,
 • veškeré vstupy a služby průvodců uvedené v programu - podá účastníkům odborný výklad o historii a zajímavostech daného místa,
 • plavbu lodí po řece Dyji,
 • služby technického průvodce po celou dobu akce - doprovází zájezd bez nutnosti výkladu a technicky zabezpečuje veškeré body programu - organizuje nástup do autobusu, přestávky během cesty, zajišťuje vstupné, komunikuje s místními průvodci a dodavateli,
 • pojištění klientů (trvalé následky úrazem, zavazadla a odpovědnost za škodu),
 • pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb.

Cena nezahrnuje:

 • pojištění stornopoplatků pro případ nemoci či úrazu před zahájením pobytu (lze přiobjednat),
 • náklady na obědy,
 • náklady na úschovnu zavazadel v Brně (velká skříňka přibližně 100,-Kč - možno uložit podle velikosti i tři zavazadla),
 • vstupné na vyhlídku Kolonáda (cca 15,-Kč),
 • osobní útratu studentů.

Zpět nahoru