Poznávání Jižních Čech - vícedenní školní výlety

Poznávání Jižních Čech

Termín: dle dohody (3 dny - 2 noci)

Jižní Čechy překvapí svou krásou každého návštěvníka. Kraj ukazuje, jak bohaté byly jihočeské šlechtické rody a jak významní umělci a řemeslníci tu žili. Obdivovat můžeme starobylá města, pohádkové zámky, zajímavé technické stavby a mnoho dalšího. Během našeho třídenního edukativně-zábavného školního výletu tak prozkoumáme alespoň ty nejvýznamnější v okolí Českých Budějovic a Českého Krumlova.

Orientační program

1. den: v brzkých ranních hodinách se přesuneme vlakem do Tábora. Pěší procházkou se dostaneme do historického centra, kde se na náměstí zastavíme u pomníku Jana Žižky z Trocnova a navštívíme Husitské muzeum. Odpoledne se přesuneme vlakem do Českého Krumlova, ubytování, společná večeře.

2. den: druhý den po snídani absolvujeme prohlídku bývalého Grafitového dolu s hornickém oblečení, během níž se projedeme vláčkem a zhlédneme hornické stroje i nástroje. Odpoledne absolvujeme prohlídku jednoho okruhu hradu a zámku Český Krumlov, zhlédneme Otáčivé hlediště v zámecké zahradě a budeme mít rozchod v historickém centru města, společná večeře.

3. den: závěrečný den výletu se po snídani přesuneme autobusem do kláštera Zlatá Koruna, kde s místním průvodcem nahlédneme do života mnichů. Poté nás autobus převeze do Hluboké nad Vltavou, kde absolvujeme prohlídku interiérů zámku, krátce se projdeme parkem a autobus nás odveze na vlakové nádraží v Českých Budějovicích. Návrat vlakem zpět domů.

W cena

V rámci všeho kolem COVID-19 je uvedená cena opravdu pouze orientační. Ceníky mnoha dodavatelů se mění, nebo nejsou stanoveny. Ke každé poptávce ochotně vypracujeme konkrétní kalkulaci. 3 550 Kč (min. 25 platících studentů, 2x neplatící pedagog, 1x technický průvodce)

Pro každého klienta vytváříme kalkulaci dle požadovaného počtu účastníků a pedagogů, dle místa odjezdu a typu ubytování. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:

Jsme velice rádi, že jste se dostali až sem. Ještě 10 vteřin.
Nedomnívejte se, ptejte se, vše vám rádi upřesníme.

 

Cena zahrnuje:

 • dopravu vlakem tam a zpět,
 • přepravu autobusem mezi jednotlivými body programu poslední den,
 • 2x ubytování s polopenzí (2x snídaně, 2x večeře) - pro bezproblémové zajištění ubytování téměř pod hradem a zámek Český Krumlov doporučujeme výlet objednávat nejpozději v lednu,
 • veškeré vstupy a služby průvodců uvedené v programu - podá účastníkům odborný výklad o historii a zajímavostech daného místa,
 • služby organizátora po celou dobu akce - doprovází zájezd bez nutnosti výkladu a technicky zabezpečuje veškeré body programu - organizuje nástup do autobusu, přestávky během cesty, zajišťuje vstupné, komunikuje s místními průvodci a dodavateli,
 • pojištění klientů (trvalé následky úrazem, zavazadla a odpovědnost za škodu),
 • pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb.

Cena nezahrnuje:

 • pojištění stornopoplatků pro případ nemoci či úrazu před zahájením pobytu (lze přiobjednat),
 • náklady na stravování mimo zajištěné polopenze (2x snídaně, 2x večeře),
 • náklady na úschovnu zavazadel v Táboře (cca 80,-Kč/zavazadlo),
 • osobní útratu studentů,
 • zdravotník a noční dozor.
Zpět nahoru