Slovinsko - Sportovní kurzy

Slovinsko (Soča, Triglavský NP, Bled i Lublaň)
 
Termín: dle dohody (5 dní, 6 nocí)
 
Slovinsko je malebná země s krásnou přírodou i památkami. Čekají nás příjemné procházky, pořádné poceníčko na svazích Julských Alp, ale také chladivé doteky dravé Soči i koupání v krásných jezerech a neopakovatelná atmosféra Lublaňských uliček a parků.
 
0. - 1. den: odjezd v pozdních večerních hodinách. Noční přejezd přes Rakousko. Ráno navštívíme Krajnskou Goru, nejznámějšího centrum slovinské části Julských Alp. Poté se přesuneme autobusem dobrodružnými serpentinami přes vrch Vršič (1611m) k prameni řeky Soči a podnikneme společnou pěší túru podél řeky. Noc v NP Triglav.
 
2. den: dopoledne si vodácká část skupiny sjede atraktivní úsek řeky Soči na raftu a absolvuje vzrušující canyoning s průvodcem. Alternativním programem pro nevodáky je celodenní horská túra v okolí kempu. Druhá noc v NP Triglav.
 
3. den: ráno přesun k jezeru Bled. Prohlídka Bledu, Bledského hradu a okolí. Možná projížďka loďkou na ostrůvek Otok či vycházka do soutěsky Vintgar. V odpoledních hodinách přesun k Bohinjskému jezeru, největšímu jezeru Slovinska. Noc na břehu Bohinjského jezera.
 
4. den: ráno se vydáme na celodenní túru na 1761 m vysoký vrch Pršivec s krásnými výhledy (15 km, cca 8 - 9 hod., 1110 m převýšení). Druhá noc na břehu jezera.
 
5. den: v dopoledních hodinách se přesuneme do Lublaně, slovinského hlavního města. Během celodenní samostatné návštěvy můžete shlédnout hlavní dominanty města, mezi které patří Plečnikovy stavby a Lublaňský hrad. Ve večerních hodinách přesun zpět do Prahy, noční přejezd přes Rakousko.
 

Veškeré aktivity jsou koncipovány s ohledem na školní skupiny a je možné je upravovat v závislosti na počasí i sportovní vyspělosti účastníků.

Co Slovinsko ztratilo na velkosti, to získalo na kráse. Opakovaně se do něj vracím, přestože jsem jej již projel celé. Je to Rakousko s trochou jižního temperamentu, nebo takové východní Švýcarsko. Každopádně to jsou hory a jezera i řeky s průzračnou vodou a to je to, co mě zajímá…

Matouš Novák, matous.novak@wenku.cz, tel.: 724 623 660

W cena

 

V rámci všeho kolem COVID-19 je uvedená cena opravdu pouze orientační. Ceníky mnoha dodavatelů se mění, nebo nejsou stanoveny. Ke každé poptávce ochotně vypracujeme konkrétní kalkulaci. 4 900 Kč + 45 Euro - zájemci o raft a canyoning (viz 2. den)
Raft a canyoning je třeba závazně rezervovat, současně s přihláškou k zájezdu.

Pro každého klienta vytváříme kalkulaci dle požadovaného počtu účastníků, pedagogů i instruktorů a dle místa odjezdu. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:

Jsme velice rádi, že jste se dostali až sem. Ještě 10 vteřin.
Nedomnívejte se, ptejte se, vše vám rádi upřesníme.

 

Cena zahrnuje:
  • dopravu autobusem s bezpečnostními pásy po celou dobu kurzu,
  • služby organizátora v průběhu celého kurzu - technicky zabezpečuje veškeré body programu a současně vykonává funkci sportovního instruktora; na žádost školy zajistíme organizátora bez další odpovědné funkce,
  • služby sportovního instruktora s akreditací MŠMT,
  • pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb.,
  • pojištění klientů (léčebné výlohy, trvalé následky úrazem, zavazadla a odpovědnost za škodu).
 
Cena nezahrnuje:
  • pojištění stornopoplatků pro případ nemoci či úrazu před zahájením pobytu (lze přiobjednat),
  • náklady spojené s ubytování v kempech ve vlastních stanech (cca 50 Euro/pobyt),
  • náklady na vstupy do památek – dle vlastního uvážení (cca 20 Euro/pobyt),
  • náklady spojené se stravováním - dle vlastního uvážení,
  • zdravotník a noční dozor.

Zpět nahoru