Vánoční trhy v Regensburgu - Vánoční výlety

Vánoční trhy v Regensburgu
 

Termín: dle dohody (od 30. 11. do 23. 12. 2019)

Malebné středověké město, řeka Dunaj a kamenný most z 12. století tvoří kulisy okouzlujícího adventu v bavorském Regensburgu, městě zapsaném v seznamu Světového dědictví UNESCO.

V ranních hodinách se přesuneme autobusem od školy do německého Regensburgu. Dopoledne krátce navštívíme dóm sv. Petra, nejvýznamnější gotickou památku Bavorska. Dóm je známý především svými středověkými vitrážemi a pro ojedinělou raritní sochu smějícího se anděla. Podíváme se také ke starému Kamennému mostu přes Dunaj. Kousek od mostu se nachází nejstarší uzenářská dílna na světě, kde vyrábí domácí klobásy i hořčici podle historického receptu.
 
Po prohlídce navštívíme menší tradiční vánoční trh Christkindlmarkt rozkládající se kolem 500 let starého kostela Neupfarrkirche. Stánky tu nabízí třpytivé vánoční ozdoby, betlémy, vyřezávané figurky, hračky a praktické dárky. Samozřejmě nechybí ani perníčky, pražené mandle a kaštany a mnoho dalších pamlsků.
 
Na nedalekém malém trhu uměleckých řemeslníků na náměstí Kohlenmarkt a Haidplatz můžeme obdivovat stánky plné překrásných ručně vyráběných panenek, keramiky, loutek a hraček. Výrobci tu své produkty vyrábí a inspirují návštěvníky k vlastní kreativní tvorbě. 
 
Další vánoční trh najdeme na vnitřním nádvoří zámku Thurn-Taxis, kde se občas mezi návštěvníky vmísí i kněžna Gloria. Vstup na tento trh je zpoplatněn.
 
 

W cena

 

1 300 Kč (min. 40 platících studentů, 3x neplatící pedagog, 1x technický průvodce)
1 600 Kč (min. 30 platících studentů, 2x neplatící pedagog, 1x technický průvodce)

Pro každého klienta vytváříme kalkulaci dle požadovaného počtu účastníků a pedagogů a dle místa odjezdu. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:

Jsme velice rádi, že jste se dostali až sem. Ještě 10 vteřin.
Nedomnívejte se, ptejte se, vše vám rádi upřesníme.

 

Cena zahrnuje:
 • dopravu autobusem s bezpečnostmí pásy na místo a zpět i během programu,
 • vánoční videoprojekci odpovídající věku účastníků,
 • služby organizátora v průběhu celé akce - doprovází zájezd bez nutnosti výkladu a technicky zabezpečuje veškeré body programu - organizuje nástup do autobusu, přestávky během cesty, zajišťuje vstupné, komunikuje s místními průvodci a dodavateli,
 • pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb.,
 • pojištění klientů (léčebné výlohy, trvalé, následky, zavazadla a odpovědnost za škodu).
 
Cena nezahrnuje:
 • pojištění stornopoplatků pro případ nemoci či úrazu před zahájením pobytu (lze přiobjednat za 160,- nebo 190,-Kč/osoba),
 • vstup na zámecký vánoční trh (2 Euro do 16 let, 7 Euro od 17 let výše),
 • náklady na stravování účastníků,
 • osobní útraty.
 
Možnosti prohlídek:
 • poklad v dómě sv. Petra (do 16 let vstup zdarma, v pondělí zavřeno),
 • návštěvní centrum Světového dedictví (vstup zdarma, instrukce v NJ nebo AJ).

 

Co ještě si prohlédli ostatní:

Zpět nahoru