Vánoční trhy v Drážďanech - Vánoční výlety

Vánoční trhy v Drážďanech
 

Termín: dle dohody (mimo víkendů, od 29. 11. 2017)

Na náměstí Altmarkt v Drážďanech se každoročně koná nejstarší a největší adventní trh v Německu. Poprvé se na těchto místech konal již v první polovině 15. století. Třpytivá světla, zářící hvězdy, vůně perníku, sváteční melodie - to je trh Striezelmarkt.

V ranních hodinách se přesuneme od školy autobusem do Drážďan. Dopoledne absolvujeme dvouhodinovou prohlídku města s průvodcem- Semperova opera - Rezidenční zámek - Zwinger - Frauenkirche - Albertinum a další, nebo návštěvu Zwingeru obsahující Obrazovou galerii starých mistrů, Sbírku porcelánu a Matematicko-fyzikální salon, nebo návštěvu expozice v Rezidenzschloss - sbírka vládce pohádkově bohaté Indie, turecká komora, zbrojnice a knížecí galerie.
 
Odpoledne navštívíme vánoční trh Striezelmarkt, který do města přináší slavnostní nadílku. Trh nabízí přes 200 stánků s vánočními dobrotami a poetickými dárky. Těmi klasickými jsou dřevěné krušnohorské ozdoby, lužické modrotisky a ochranovské hvězdy. Samozřejmostí je originální drážďanská vánoční štola "Dresdner Christstollen".
Později se vypravíme na Pražskou ulici, kde najdeme další vánoční trh a můžeme si nakoupit i v Primarku. Vánoční trh u Frauenkirche je obklopen malebnými kulisami a najdeme zde tradiční řemesla a kulinářské speciality.
Kdyby nám to ještě nestačilo, můžeme se vypravit na nádvoří zámecké stáje Stallhof. Tam se pořádá středověký vánoční trh, který stojí na jednom z mála dochovaných původních turnajových náměstí na světě. Na tento trh se o víkendech včetně pátku platí vstupné.
 

W cena

 

750 Kč (min. 40 platících studentů, 4x neplatící pedagog, 1x technický průvodce)
950 Kč (min. 30 platících studentů, 3x neplatící pedagog, 1x technický průvodce)

Pro každého klienta vytváříme kalkulaci dle požadovaného počtu účastníků a pedagogů a dle místa odjezdu. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:

Jsme velice rádi, že jste se dostali až sem. Ještě 10 vteřin.
Nedomnívejte se, ptejte se, vše vám rádi upřesníme.

 

Cena zahrnuje:
 • dopravu autobusem s bezpečnostními pásy na místo a zpět,
 • vánoční videoprojekci odpovídající věkové vyspělosti účastníků,
 • služby organizátora v průběhu celé akce - doprovází zájezd bez nutnosti výkladu a technicky zabezpečuje veškeré body programu - organizuje nástup do autobusu, přestávky během cesty, zajišťuje vstupné, komunikuje s místními průvodci a dodavateli,
 • pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb.,
 • pojištění klientů (zahraniční připojištění, pojištění stornopoplatků a pojištění za způsobenou škodu).

 

Cena nezahrnuje:
 • osobní útraty účastníků,
 • náklady na stravování účastníků,
 • vybranou prohlídku.

 

Možnosti prohlídek:
 • dvouhodinová prohlídka města s průvodcem (cca 7,00 Euro/osoba) - podá účastníkům odborný výklad o historii a zajímavostech daného místa, nebo
 • návštěva Zwingeru (cca 3,00 Eura/osoba do 16 let včetně), nebo
 • návštěva Rezidenzschloss (zdarma do 16 let včetně),
 • vstup na trh Stallhof (cca 3,00 Euro/osoba - pouze od pátku do neděle).

Co ještě si prohlédli ostatní:

Zpět nahoru