Pražské perličky - Programy v Praze

Pražské perličky

 

Chcete poznat naše hlavní město „jinak"? Znáte Prahu dobře, ale zajímaly by vás nějaké ty „špíčky"? Hráli jste již "Objevování zlaté Prahy" a chcete více?

Pojďte s námi po stopách pražských perliček objevovat Prahu z myší i ptačí perspektivy! V průběhu této zážitkově vzdělávací orientační hry se účastníci dozvědí fakta o pražských památkách, která patří mezi „povinné znalosti", ale také objeví mnohé zajímavosti, které málokdo ví. Kromě toho se procvičí v orientaci, týmové spolupráci i svých znalostech.


Pro koho je hra určena?
Hra je určena žákům posledních ročníků ZŠ a studentům středních škol.

Jak hra probíhá?
Studenti spolupracují v 3 - 5členných týmech. Každý tým obdrží tištěného průvodce, který jej provází celým stopováním. Hráči mají za úkol během hry zodpovědět 26 otázek a jednu bonusovou, za kterou získají sladkou odměnu. Za ostatní otázky sbírají body. Celkem je na cestě čekají tři typy otázek: vědomostní, informační a kontrolní otázky. Každá skupinka hraje sama za sebe. V závěru hry se vyhodnocuje nejúspěšnější skupina.

Malá ukázka herního materiálu
Program pro školy - Pražské perličky

Trasa Pražských perliček
Hra začíná na Hlavním nádraží a vede k Prašné bráně, na Staroměstské náměstí, přes část židovského města, dále k Betlémské kapli, k Národnímu divadlu, na Kampu, k chrámu sv. Mikuláše a ukončena je v ulici U Lužického semináře. Během hry studenti vystoupí na Prašnou bránu a věž chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně. Během cesty získají i sladkou odměnu. Hru je možné ukončit hodinovou plavbou na parníku.

Upozornění: Trasa hry se na jaře 2021 může operativně měnit dle aktuálních protiepidemiologických opatření v hlavním městě, zejména pak při uzavření pražských věží. O případných změnách trasy budete při objednání včas informování.

Orientační délka trvání hry
Projít celou trasu trvá 3 - 4 hodiny. Pro všechny týmy je proto potřeba počítat čas na hru cca 5 hodin celkem.

Jak objednat?
Není nic jednoduššího, než si stáhnou objednávkový formulář a zaslat na uvedenou adresu. Vaše objednávka bude obratem potvrzena a my se budeme těšit na společné objevování Pražských Perliček.
 

Nerozumím lidem, kteří jezdí jednu zastávku MHD. Já jdu raději pěšky. Baví mě sledovat, jaké kdo vymyslel nové obchodní příležitosti, co je nového v jaké ulici. Zajímavé je taky zvednout hlavu, od druhého patra výš je svět zdobených říms, soch, co drží váhu balkónů, věží i věžiček, důchodců pokuřujících v oknech a vlajících záclon. Během naší hry je čas na všechno, stačí otevřít oči…

Matouš Novák, matous.novak@wenku.cz, tel.: 724 623 660

Cena programu: 240 Kč (min. 20 platících studentů, 2x neplatící pedagog, 1x organizátor)

Hru Objevování zlaté Prahy je možno rozšířit o společnou vyhlídkovou plavbou po Vltavě. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:

Jsme velice rádi, že jste se dostali až sem. Ještě 10 vteřin.
Nedomnívejte se, ptejte se, vše vám rádi upřesníme.

 


Cena zahrnuje:
  • služby organizátora po celou dobu programu - technicky zabezpečuje veškeré body programu - uvede hráče do hry, zajišťuje vstupné do objektů, komunikuje s místními průvodci a dodavateli,
  • zapůjčení barevných herních materiálů vč. orientační mapky,
  • vstup na Prašnou bránu,
  • vstup na věž chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně,
  • sladká odměna na závěr výletu.

 

Cena nezahrnuje:
  • dozor nad účastníky během hry,
  • dopravu na místo konání hry (rádi po dohodě zajistíme).
Zpět nahoru