Objevování zlaté Prahy - Programy v Praze

Objevování zlaté Prahy v ČJ

 

Zábavná hra v samotném centru Prahy, která nenásilnou formou, založenou na pravidlech zážitkové pedagogiky, poučí hráče o historii Prahy i různých pověstech a zajímavostech a prověří jejich schopnost orientace a spolupráce. Během Objevování hráči projdou přes nejvýznamnější historické památky Prahy, vystoupí na Staroměstskou mosteckou věž Karlova mostu (umožní-li to aktuální opatření) a za správně vyluštěné heslo dostanou na konci  trasy sladkou odměnu.

 

Hra je připravena tak, aby vtáhla hráče do děje a podporovala jejich spolupráci. Po motivačním úvodu získají hráči tištěné průvodce, ve kterých se čtyři zlaté mince stanou "průvodkyněmi" celým objevováním.

Mince "Čti" - poskytuje zajímavé informace o místech, kde se hráči právě nacházejí.
Mince "Pokračuj" - naviguje hráče od startu až k cíli.
Mince "Odpověz" - klade hráčům různé otázky spojené s místem, na kterém se právě nacházejí.
Mince "Vylušti" - klade otázky, jejichž odpovědi je třeba vyplnit do přiložené křížovky.

Pro koho je hra určena?
Hra je vhodná pro studenty druhého stupně ZŠ a nižších ročníků SŠ.

Cílem hry je:
- projít celou trasu, tedy procvičit se v orientaci, vyluštit všechny indicie a zdárně dojít do cíle,
- oživit si své znalosti o Praze a rozšířit je o nové poznatky o její historii i památkách,
- procvičit se ve spolupráci a komunikaci se spolužáky jinak než ve školní lavici,
- vyluštit křížovku a odpovědět na otázky vyplývající z herních materiálů,
- v neposlední řadě podpořit teamového ducha.

Malá ukázka herních materiálů
Programy v Praze - Objevování zlaté Prahy - ČJ

Jak hra probíhá?
Hráče v ideálním případě dělíme do skupinek po 3 – 5 členech. Každá skupinka obdrží herní materiály, které mimo otázek a indicií obsahují mapu a potřebné kontakty. Ve vymezených časových intervalech pak skupinky vycházejí od Prašné brány a trasu hry absolvují samostatně. Společně se opět sejdeme v cíli na náměstí Republiky.
V případě zájmu je možné hru absolvovat ve velké skupině, v rámci které jednotlivé podskupinky samostatně řeší úkoly a střídají se ve vyhledávání trasy, ale skupina jde společně pod dohledem doprovázejících pedagogů.

Trasa Objevování zlaté Prahy
Trasa hry vede od metra A Malostranská po Starých zámeckých schodech na Pražský hrad, Nerudovou ulicí, přes Kampu, na Staroměstskou mosteckou věž Karlova mostu, kolem Staroměstského orloje a Obecního domu až do cíle na náměstí Republiky.

Upozornění: Trasa Objevování se na jaře 2021 může operativně měnit dle aktuálních protiepidemiologických opatření v hlavním městě, zejména pak při uzavření Pražského hradu. O případných změnách trasy budete při objednání včas informování.

Orientační délka trvání hry
Projít celou trasu trvá 3 - 4 hodiny. Pro všechny týmy je proto potřeba počítat čas na hru cca 5 hodin celkem.

Jak hru objednat?
Není nic jednoduššího, než si stáhnout objednávkový formulář a zaslat na uvedenou adresu. Vaše objednávka bude obratem potvrzena a my se budeme těšit na společné Objevování zlaté Prahy.
 

Hra začíná u Obecního domu, to je kousek od OC Paladium. V Celetné ulici mají úžasné bagety Subway a na Staromáku hranolky u stánku. Pokud chcete do McDonalda a Starbucks, tak musíte sejít za Karlovým mostem z trasy, ale určitě to udělejte, protože na Pražský hrad je to Nerudovkou do kopce a prý tam už žádný fast food není…

Kolikrát jsem tuhle strategii na startu slyšel… Kolikrát jsem slyšel v cíli: „Ty voe, Pražskej hrad je hustej, já tam s mámou nikdy nebyl!“

Matouš Novák, matous.novak@wenku.cz, tel.: 724 623 660

Cena programu: 150 Kč (min. 20 platících studentů, 2x neplatící pedagog, 1x organizátor)

Hru Objevování zlaté Prahy je možno rozšířit o společnou vyhlídkovou plavbou po Vltavě. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:

Jsme velice rádi, že jste se dostali až sem. Ještě 10 vteřin.
Nedomnívejte se, ptejte se, vše vám rádi upřesníme.

 

Cena zahrnuje:
  • služby organizátora po celou dobu programu - technicky zabezpečuje veškeré body programu - uvede hráče do hry, zajišťuje vstupné do objektů, komunikuje s místními průvodci a dodavateli, ale nemá povinnost se skupinou celou trasu projít,
  • zapůjčení barevných herních materiálů vč. orientační mapky,
  • sladká odměna v cíli.

Cena nezahrnuje:
  • dozor nad účastníky během hry,
  • vstup do Staroměstské mostecké věže Karlova mostu,
  • dopravu na místo konání hry (rádi po dohodě zajistíme).

Zpět nahoru