Objevování zlaté Prahy (AJ, NJ, FJ, ŠJ, RJ) - programy v Praze

Jazykové programy - Objevování zlaté Prahy  (AJ, NJ, FJ, ŠJ, RJ)
 
Zábavná naučná hra v samotném centru Prahy, v rámci které provedou herní materiály hráče přes nejvýznamnější historické památky, poučí je o historii Prahy i různých zajímavostech. Hráči budou muset současně luštit křížovku a hledat odpovědi na záludné otázky. To vše v anglickém, německém, španělském, francouzském a ruském jazyce.
 
Mimo prověření a rozšíření jazykových znalostí hra prověří také schopnost orientace a spolupráce účastníků. Během "Objevování" hráči projdou přes historické centrum, vystoupí na Staroměstskou mosteckou věž Karlova mostu a za správně vyluštěné heslo dostanou sladké překvapení.
 
Hra je sestavena dle pravidel zážitkové pedagogiky a je připravena tak, aby vtáhla hráče do děje a podporovala jejich spolupráci. Po motivačním úvodu získají hráči tištěné průvodce, ve kterých se čtyři zlaté mince stanou "průvodkyněmi" celým "Objevováním".
 
Mince "Čti" - poskytuje zajímavé informace o místech, kde se hráči právě nacházejí.
Mince "Pokračuj" - podrobně naviguje hráče od startu až k cíli.
Mince "Odpověz" - klade hráčům záludné otázky spojené s místem, na kterém se nacházejí.
Mince "Vylušti" - klade otázky, jejichž odpovědi je třeba vyplnit do získané křížovky.

Pro koho je hra určena?
Hra je určena pro studenty druhého stupně ZŠ a ročníků SŠ, vhodnost zařazení programu se odvíjí od úrovně jazykové výbavy - je třeba, aby hráči porozuměli souvislému textu v daném jazyce.

Cílem hry je:
- vyzkoušet si znalosti cizího jazyka v praxi,
- pracovat zábavnou formou s cizojazyčným textem: nastudovat si herní materiály v příslušném jazyce a s jejich podkladem najít správnou trasu, vyluštit všechny indicie a zodpovědět všechny otázky,
- projít celou trasu a zdárně dojít do cíle, tedy procvičit se v orientaci,
- naučit se nová slovíčka,
- oživit si své znalosti o Praze a rozšířit je o nové poznatky o její historii i památkách,
- procvičit se ve spolupráci a komunikaci se spolužáky jinak než ve školní lavici,
- zjistit heslo, za které lze získat v cukrárně sladkou odměnu
- a v neposlední řadě podpořit teamového ducha.
 

Jazykové programy - Objevování zlaté Prahy - RJ

 
Jak hra probíhá?
Hráče v ideálním případě dělíme do skupinek po 3 – 5 členech. Každá skupinka obdrží herní materiály, které mimo otázek a indicií obsahují mapku, slovníček a potřebné kontakty. Ve vymezených časových intervalech pak skupinky vycházejí od Prašné brány a trasu hry absolvují samostatně. Společně se opět sejdeme v cíli ve Vojanových sadech. V případě zájmu je možné hru absolvovat ve velké skupině, v rámci které jednotlivé podskupinky samostatně řeší úkoly a střídají se ve vyhledávání trasy, ale skupina jde společně pod dohledem doprovázejících pedagogů.

Trasa Objevování zlaté Prahy
Trasa hry vede od Prašné brány, přes Staroměstské náměstí upozornění: do 30.9.2018 probíhají fázované opravy Staroměstské radnice, Staroměstskou mosteckou věž Karlova mostu, ve které v období od 1.4.2016 do 31.12.2017 probíhá výstava spojená s oslavami 700. výročí narození Karla IV., Kampu, Nerudovou ulicí na Pražský hrad a zpět dolů po Starých zámeckých schodech, přes Klárov do cíle ve Vojanových sadech.
 
 
Orientační délka trvání hry
Projít celou trasu trvá 3 - 4 hodiny. Pro všechny týmy je proto potřeba počítat čas na hru cca 5 hodin celkem.
 
Jak hru objednat?
Není nic jednoduššího, než si stáhnou objednávkový formulář a zaslat na uvedenou adresu. Vaše objednávka bude obratem potvrzena a my se budeme těšit na společné Objevování zlaté Prahy.

Nejsem talent na jazyky. Protože mám bratrance v Německu, dali mě na němčinu, později na SŠ přibyla angličtina, která mě bavila víc. V pětadvaceti jsem byl poprvé v Londýně. Angličtina byla vidět i slyšet. Byl to pro mě obrovský impulz - angličtina není jen v učebnici! Nejen tohle mě inspirovalo k tomu spojit výuku jazyků s praxí.

Tahle hra ověří, zda jste schopni číst, psát a orientovat se v cizím jazyce… a nepotřebujete k tomu letenku…

Matouš Novák, matous.novak@wenku.cz, tel.: 724 623 660


Cena programu v cizím jazyce (AJ, NJ, ŠJ, FJ a RJ): 180 Kč (min. 20 platících studentů, 2x neplatící pedagog, 1x organizátor)
 
Hru Objevování zlaté Prahy je možno rozšířit o společnou vyhlídkovou plavbu po Vltavě se zajímavých výkladem kapitána v češtině. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:

Jsme velice rádi, že jste se dostali až sem. Ještě 10 vteřin.
Nedomnívejte se, ptejte se, vše vám rádi upřesníme.

 
 
Cena zahrnuje:
  • služby organizátora po celou dobu programu - technicky zabezpečuje veškeré body programu - uvede hráče do hry, zajišťuje vstupné, komunikuje s místními dodavateli atd.,
  • zapůjčení barevných herních materiálů s orientační mapkou a výkladovým slovníčkem,
  • vstup do Staroměstské mostecké věže Karlova mostu,
  • sladká odměna v cíli.

Cena nezahrnuje:
  • dozor nad účastníky během hry,
  • dopravu na místo konání hry (rádi po dohodě zajistíme).

Zpět nahoru