Objevování zlaté Prahy (AJ, NJ, FJ, ŠJ, RJ) - programy v Praze

Jazykové programy - Objevování zlaté Prahy  (AJ, NJ, FJ, ŠJ, RJ)
 
Zábavná naučná hra v samotném centru Prahy, v rámci které provedou herní materiály hráče přes nejvýznamnější historické památky, poučí je o historii Prahy i různých zajímavostech. Hráči budou muset současně luštit křížovku a hledat odpovědi na záludné otázky. To vše v anglickém, německém, španělském, francouzském a ruském jazyce.
 
Mimo prověření a rozšíření jazykových znalostí hra prověří také schopnost orientace a spolupráce účastníků. Během "Objevování" hráči projdou přes historické centrum, vystoupí na Staroměstskou mosteckou věž Karlova mostu (umožní-li to aktuální epidemiologická opatření) a za správně vyluštěné heslo dostanou sladké překvapení.
 
Hra je sestavena dle pravidel zážitkové pedagogiky a je připravena tak, aby vtáhla hráče do děje a podporovala jejich spolupráci. Po motivačním úvodu získají hráči tištěné průvodce, ve kterých se čtyři zlaté mince stanou "průvodkyněmi" celým "Objevováním".
 
Mince "Čti" - poskytuje zajímavé informace o místech, kde se hráči právě nacházejí.
Mince "Pokračuj" - podrobně naviguje hráče od startu až k cíli.
Mince "Odpověz" - klade hráčům záludné otázky spojené s místem, na kterém se nacházejí.
Mince "Vylušti" - klade otázky, jejichž odpovědi je třeba vyplnit do získané křížovky.

Pro koho je hra určena?
Hra je určena pro studenty druhého stupně ZŠ a ročníků SŠ, vhodnost zařazení programu se odvíjí od úrovně jazykové výbavy - je třeba, aby hráči porozuměli souvislému textu v daném jazyce.

Cílem hry je:
- vyzkoušet si znalosti cizího jazyka v praxi,
- pracovat zábavnou formou s cizojazyčným textem: nastudovat si herní materiály v příslušném jazyce a s jejich podkladem najít správnou trasu, vyluštit všechny indicie a zodpovědět všechny otázky,
- projít celou trasu a zdárně dojít do cíle, tedy procvičit se v orientaci,
- naučit se nová slovíčka,
- oživit si své znalosti o Praze a rozšířit je o nové poznatky o její historii i památkách,
- procvičit se ve spolupráci a komunikaci se spolužáky jinak než ve školní lavici,
- zjistit heslo, za které lze získat v cukrárně sladkou odměnu
- a v neposlední řadě podpořit teamového ducha.
 

Jazykové programy - Objevování zlaté Prahy - RJ

 
Jak hra probíhá?
Hráče v ideálním případě dělíme do skupinek po 3 – 5 členech. Každá skupinka obdrží herní materiály, které mimo otázek a indicií obsahují mapku, slovníček a potřebné kontakty. Ve vymezených časových intervalech pak skupinky vycházejí od Prašné brány a trasu hry absolvují samostatně. Společně se opět sejdeme v cíli ve Vojanových sadech. V případě zájmu je možné hru absolvovat ve velké skupině, v rámci které jednotlivé podskupinky samostatně řeší úkoly a střídají se ve vyhledávání trasy, ale skupina jde společně pod dohledem doprovázejících pedagogů.

Trasa Objevování zlaté Prahy
Trasa hry vede od Prašné brány, přes Staroměstské náměstí, Staroměstskou mosteckou věž Karlova mostu, Kampu, Nerudovou ulicí na Pražský hrad a zpět dolů po Starých zámeckých schodech, přes Klárov do cíle ve Vojanových sadech.
 
Upozornění: Trasa Objevování se na jaře 2021 může operativně měnit dle aktuálních protiepidemiologických opatření v hlavním městě, zejména pak při uzavření Pražského hradu. O případných změnách trasy budete při objednání včas informování.
 
 
Orientační délka trvání hry
Projít celou trasu trvá 3 - 4 hodiny. Pro všechny týmy je proto potřeba počítat čas na hru cca 5 hodin celkem.
 
Jak hru objednat?
Není nic jednoduššího, než si stáhnou objednávkový formulář a zaslat na uvedenou adresu. Vaše objednávka bude obratem potvrzena a my se budeme těšit na společné Objevování zlaté Prahy.

Nejsem talent na jazyky. Protože mám bratrance v Německu, dali mě na němčinu, později na SŠ přibyla angličtina, která mě bavila víc. V pětadvaceti jsem byl poprvé v Londýně. Angličtina byla vidět i slyšet. Byl to pro mě obrovský impulz - angličtina není jen v učebnici! Nejen tohle mě inspirovalo k tomu spojit výuku jazyků s praxí.

Tahle hra ověří, zda jste schopni číst, psát a orientovat se v cizím jazyce… a nepotřebujete k tomu letenku…

Matouš Novák, matous.novak@wenku.cz, tel.: 724 623 660


Cena programu v cizím jazyce (AJ, NJ, ŠJ, FJ a RJ): 180 Kč (min. 20 platících studentů, 2x neplatící pedagog, 1x organizátor)
 
Hru Objevování zlaté Prahy je možno rozšířit o společnou vyhlídkovou plavbu po Vltavě se zajímavých výkladem kapitána v češtině. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:

Jsme velice rádi, že jste se dostali až sem. Ještě 10 vteřin.
Nedomnívejte se, ptejte se, vše vám rádi upřesníme.

 
 
Cena zahrnuje:
  • služby organizátora po celou dobu programu - technicky zabezpečuje veškeré body programu - uvede hráče do hry, zajišťuje vstupné, komunikuje s místními dodavateli atd.,
  • zapůjčení barevných herních materiálů s orientační mapkou a výkladovým slovníčkem,
  • sladká odměna v cíli.

Cena nezahrnuje:
  • dozor nad účastníky během hry,
  • vstup do Staroměstské mostecké věže Karlova mostu,
  • dopravu na místo konání (MHD po Praze - děti do 15 let jezdí po Praze ZDARMA, stačí mít s sebou jmenný seznam žáků s daty narození a razítkem školy a při kontrole jej předložit).

Zpět nahoru