Objevování zlaté Prahy - Programy v Praze

Objevování zlaté Prahy v ČJ

 

Zábavná hra v samotném centru Prahy, která nenásilnou formou, založenou na pravidlech zážitkové pedagogiky, poučí hráče o historii Prahy i různých pověstech a zajímavostech a prověří jejich schopnost orientace a spolupráce. Během Objevování hráči projdou přes nejvýznamnější historické památky Prahy, vystoupí na Staroměstskou mosteckou věž Karlova mostu a za správně vyluštěné heslo dostanou na konci  trasy sladkou odměnu.

 

Hra je připravena tak, aby vtáhla hráče do děje a podporovala jejich spolupráci. Po motivačním úvodu získají hráči tištěné průvodce, ve kterých se čtyři zlaté mince stanou "průvodkyněmi" celým objevováním.

Mince "Čti" - poskytuje zajímavé informace o místech, kde se hráči právě nacházejí.
Mince "Pokračuj" - naviguje hráče od startu až k cíli.
Mince "Odpověz" - klade hráčům různé otázky spojené s místem, na kterém se právě nacházejí.
Mince "Vylušti" - klade otázky, jejichž odpovědi je třeba vyplnit do přiložené křížovky.

Pro koho je hra určena?
Hra je vhodná pro studenty druhého stupně ZŠ a nižších ročníků SŠ.

Cílem hry je:
- projít celou trasu, tedy procvičit se v orientaci, vyluštit všechny indicie a zdárně dojít do cíle,
- oživit si své znalosti o Praze a rozšířit je o nové poznatky o její historii i památkách,
- procvičit se ve spolupráci a komunikaci se spolužáky jinak než ve školní lavici,
- vyluštit křížovku a odpovědět na otázky vyplývající z herních materiálů,
- v neposlední řadě podpořit teamového ducha.

Malá ukázka herních materiálů
Programy v Praze - Objevování zlaté Prahy - ČJ

Jak hra probíhá?
Hráče v ideálním případě dělíme do skupinek po 3 – 5 členech. Každá skupinka obdrží herní materiály, které mimo otázek a indicií obsahují mapu a potřebné kontakty. Ve vymezených časových intervalech pak skupinky vycházejí od Prašné brány a trasu hry absolvují samostatně. Společně se opět sejdeme v cíli na náměstí Republiky.
V případě zájmu je možné hru absolvovat ve velké skupině, v rámci které jednotlivé podskupinky samostatně řeší úkoly a střídají se ve vyhledávání trasy, ale skupina jde společně pod dohledem doprovázejících pedagogů.

Trasa Objevování zlaté Prahy
Trasa hry vede od metra A Malostranská po Starých zámeckých schodech na Pražský hrad, Nerudovou ulicí, přes Kampu, na Staroměstskou mosteckou věž Karlova mostu,ve které v období od 1.4.2016 do 31.12.2017 probíhá výstava spojená s oslavami 700. výročí narození Karla IV., kolem Staroměstského orloje upozornění: do 30.9.2018 probíhají fázované opravy Staroměstské radnice a Obecního domu až do cíle na náměstí Republiky.

Orientační délka trvání hry
Projít celou trasu trvá 3 - 4 hodiny. Pro všechny týmy je proto potřeba počítat čas na hru cca 5 hodin celkem.

Jak hru objednat?
Není nic jednoduššího, než si stáhnout objednávkový formulář a zaslat na uvedenou adresu. Vaše objednávka bude obratem potvrzena a my se budeme těšit na společné Objevování zlaté Prahy.
 

Hra začíná u Obecního domu, to je kousek od OC Paladium. V Celetné ulici mají úžasné bagety Subway a na Staromáku hranolky u stánku. Pokud chcete do McDonalda a Starbucks, tak musíte sejít za Karlovým mostem z trasy, ale určitě to udělejte, protože na Pražský hrad je to Nerudovkou do kopce a prý tam už žádný fast food není…

Kolikrát jsem tuhle strategii na startu slyšel… Kolikrát jsem slyšel v cíli: „Ty voe, Pražskej hrad je hustej, já tam s mámou nikdy nebyl!“

Matouš Novák, matous.novak@wenku.cz, tel.: 724 623 660

Cena programu: 150 Kč (min. 20 platících studentů, 2x neplatící pedagog, 1x organizátor)

Hru Objevování zlaté Prahy je možno rozšířit o společnou vyhlídkovou plavbou po Vltavě. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:

Jsme velice rádi, že jste se dostali až sem. Ještě 10 vteřin.
Nedomnívejte se, ptejte se, vše vám rádi upřesníme.

 

Cena zahrnuje:
 • služby organizátora po celou dobu programu - technicky zabezpečuje veškeré body programu - uvede hráče do hry, zajišťuje vstupné do objektů, komunikuje s místními průvodci a dodavateli, ale nemá povinnost se skupinou celou trasu projít,
 • zapůjčení barevných herních materiálů vč. orientační mapky,
 • vstup do Staroměstské mostecké věže Karlova mostu,
 • sladká odměna v cíli.

Cena nezahrnuje:
 • dozor nad účastníky během hry,
 • dopravu na místo konání hry (rádi po dohodě zajistíme).

Objevování zlaté Prahy (AJ, NJ, FJ, ŠJ, RJ) - programy v Praze

Jazykové programy - Objevování zlaté Prahy  (AJ, NJ, FJ, ŠJ, RJ)
 
Zábavná naučná hra v samotném centru Prahy, v rámci které provedou herní materiály hráče přes nejvýznamnější historické památky, poučí je o historii Prahy i různých zajímavostech. Hráči budou muset současně luštit křížovku a hledat odpovědi na záludné otázky. To vše v anglickém, německém, španělském, francouzském a ruském jazyce.
 
Mimo prověření a rozšíření jazykových znalostí hra prověří také schopnost orientace a spolupráce účastníků. Během "Objevování" hráči projdou přes historické centrum, vystoupí na Staroměstskou mosteckou věž Karlova mostu a za správně vyluštěné heslo dostanou sladké překvapení.
 
Hra je sestavena dle pravidel zážitkové pedagogiky a je připravena tak, aby vtáhla hráče do děje a podporovala jejich spolupráci. Po motivačním úvodu získají hráči tištěné průvodce, ve kterých se čtyři zlaté mince stanou "průvodkyněmi" celým "Objevováním".
 
Mince "Čti" - poskytuje zajímavé informace o místech, kde se hráči právě nacházejí.
Mince "Pokračuj" - podrobně naviguje hráče od startu až k cíli.
Mince "Odpověz" - klade hráčům záludné otázky spojené s místem, na kterém se nacházejí.
Mince "Vylušti" - klade otázky, jejichž odpovědi je třeba vyplnit do získané křížovky.

Pro koho je hra určena?
Hra je určena pro studenty druhého stupně ZŠ a ročníků SŠ, vhodnost zařazení programu se odvíjí od úrovně jazykové výbavy - je třeba, aby hráči porozuměli souvislému textu v daném jazyce.

Cílem hry je:
- vyzkoušet si znalosti cizího jazyka v praxi,
- pracovat zábavnou formou s cizojazyčným textem: nastudovat si herní materiály v příslušném jazyce a s jejich podkladem najít správnou trasu, vyluštit všechny indicie a zodpovědět všechny otázky,
- projít celou trasu a zdárně dojít do cíle, tedy procvičit se v orientaci,
- naučit se nová slovíčka,
- oživit si své znalosti o Praze a rozšířit je o nové poznatky o její historii i památkách,
- procvičit se ve spolupráci a komunikaci se spolužáky jinak než ve školní lavici,
- zjistit heslo, za které lze získat v cukrárně sladkou odměnu
- a v neposlední řadě podpořit teamového ducha.
 

Jazykové programy - Objevování zlaté Prahy - RJ

 
Jak hra probíhá?
Hráče v ideálním případě dělíme do skupinek po 3 – 5 členech. Každá skupinka obdrží herní materiály, které mimo otázek a indicií obsahují mapku, slovníček a potřebné kontakty. Ve vymezených časových intervalech pak skupinky vycházejí od Prašné brány a trasu hry absolvují samostatně. Společně se opět sejdeme v cíli ve Vojanových sadech. V případě zájmu je možné hru absolvovat ve velké skupině, v rámci které jednotlivé podskupinky samostatně řeší úkoly a střídají se ve vyhledávání trasy, ale skupina jde společně pod dohledem doprovázejících pedagogů.

Trasa Objevování zlaté Prahy
Trasa hry vede od Prašné brány, přes Staroměstské náměstí upozornění: do 30.9.2018 probíhají fázované opravy Staroměstské radnice, Staroměstskou mosteckou věž Karlova mostu, ve které v období od 1.4.2016 do 31.12.2017 probíhá výstava spojená s oslavami 700. výročí narození Karla IV., Kampu, Nerudovou ulicí na Pražský hrad a zpět dolů po Starých zámeckých schodech, přes Klárov do cíle ve Vojanových sadech.
 
 
Orientační délka trvání hry
Projít celou trasu trvá 3 - 4 hodiny. Pro všechny týmy je proto potřeba počítat čas na hru cca 5 hodin celkem.
 
Jak hru objednat?
Není nic jednoduššího, než si stáhnou objednávkový formulář a zaslat na uvedenou adresu. Vaše objednávka bude obratem potvrzena a my se budeme těšit na společné Objevování zlaté Prahy.

Nejsem talent na jazyky. Protože mám bratrance v Německu, dali mě na němčinu, později na SŠ přibyla angličtina, která mě bavila víc. V pětadvaceti jsem byl poprvé v Londýně. Angličtina byla vidět i slyšet. Byl to pro mě obrovský impulz - angličtina není jen v učebnici! Nejen tohle mě inspirovalo k tomu spojit výuku jazyků s praxí.

Tahle hra ověří, zda jste schopni číst, psát a orientovat se v cizím jazyce… a nepotřebujete k tomu letenku…

Matouš Novák, matous.novak@wenku.cz, tel.: 724 623 660


Cena programu v cizím jazyce (AJ, NJ, ŠJ, FJ a RJ): 180 Kč (min. 20 platících studentů, 2x neplatící pedagog, 1x organizátor)
 
Hru Objevování zlaté Prahy je možno rozšířit o společnou vyhlídkovou plavbu po Vltavě se zajímavých výkladem kapitána v češtině. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:
 
Cena zahrnuje:
 • služby organizátora po celou dobu programu - technicky zabezpečuje veškeré body programu - uvede hráče do hry, zajišťuje vstupné, komunikuje s místními dodavateli atd.,
 • zapůjčení barevných herních materiálů s orientační mapkou a výkladovým slovníčkem,
 • vstup do Staroměstské mostecké věže Karlova mostu,
 • sladká odměna v cíli.

Cena nezahrnuje:
 • dozor nad účastníky během hry,
 • dopravu na místo konání hry (rádi po dohodě zajistíme).

Pražské perličky - Programy v Praze

Pražské perličky

 

Chcete poznat naše hlavní město „jinak"? Znáte Prahu dobře, ale zajímaly by vás nějaké ty „špíčky"? Hráli jste již "Objevování zlaté Prahy" a chcete více?

Pojďte s námi po stopách pražských perliček objevovat Prahu z myší i ptačí perspektivy! V průběhu této zážitkově vzdělávací orientační hry se účastníci dozvědí fakta o pražských památkách, která patří mezi „povinné znalosti", ale také objeví mnohé zajímavosti, které málokdo ví. Kromě toho se procvičí v orientaci, týmové spolupráci i svých znalostech.


Pro koho je hra určena?
Hra je určena žákům posledních ročníků ZŠ a studentům středních škol.

Jak hra probíhá?
Studenti spolupracují v 3 - 5členných týmech. Každý tým obdrží tištěného průvodce, který jej provází celým stopováním. Hráči mají za úkol během hry zodpovědět 26 otázek a jednu bonusovou, za kterou získají sladkou odměnu. Za ostatní otázky sbírají body. Celkem je na cestě čekají tři typy otázek: vědomostní, informační a kontrolní otázky. Každá skupinka hraje sama za sebe. V závěru hry se vyhodnocuje nejúspěšnější skupina.

Malá ukázka herního materiálu
Program pro školy - Pražské perličky

Trasa Pražských perliček
Hra začíná na Hlavním nádraží a vede k Prašné bráně, na Staroměstské náměstí, přes část židovského města, dále k Betlémské kapli, k Národnímu divadlu, na Kampu, k chrámu sv. Mikuláše a ukončena je v ulici U Lužického semináře. Během hry studenti vystoupí na Prašnou bránu a věž chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně. Během cesty získají i sladkou odměnu. Hru je možné ukončit hodinovou plavbou na parníku.

Orientační délka trvání hry
Projít celou trasu trvá 3 - 4 hodiny. Pro všechny týmy je proto potřeba počítat čas na hru cca 5 hodin celkem.

Jak objednat?
Není nic jednoduššího, než si stáhnou objednávkový formulář a zaslat na uvedenou adresu. Vaše objednávka bude obratem potvrzena a my se budeme těšit na společné objevování Pražských Perliček.
 

Nerozumím lidem, kteří jezdí jednu zastávku MHD. Já jdu raději pěšky. Baví mě sledovat, jaké kdo vymyslel nové obchodní příležitosti, co je nového v jaké ulici. Zajímavé je taky zvednout hlavu, od druhého patra výš je svět zdobených říms, soch, co drží váhu balkónů, věží i věžiček, důchodců pokuřujících v oknech a vlajících záclon. Během naší hry je čas na všechno, stačí otevřít oči…

Matouš Novák, matous.novak@wenku.cz, tel.: 724 623 660

Cena programu: 240 Kč (min. 20 platících studentů, 2x neplatící pedagog, 1x organizátor)

Hru Objevování zlaté Prahy je možno rozšířit o společnou vyhlídkovou plavbou po Vltavě. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:


Cena zahrnuje:
 • služby organizátora po celou dobu programu - technicky zabezpečuje veškeré body programu - uvede hráče do hry, zajišťuje vstupné do objektů, komunikuje s místními průvodci a dodavateli,
 • zapůjčení barevných herních materiálů vč. orientační mapky,
 • vstup na Prašnou bránu,
 • vstup na věž chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně,
 • sladká odměna na závěr výletu.

 

Cena nezahrnuje:
 • dozor nad účastníky během hry,
 • dopravu na místo konání hry (rádi po dohodě zajistíme).

Plavba historickou loďkou

Plavba historickou loďkou po Vltavě
 
Zahrajte si naši zábavnou hru "Objevování zlaté Prahy" nebo "Pražské perličky" a prohlédněte si Prahu i z paluby věrné kopie loďky z koncem 19. století. Zhruba uprostřed hry se sejdete s naším organizátorem u sochy Karla IV. vedle Staroměstské mostecké věže a vypravíte se do přístaviště. Loďka je uzavřená, sprosklená a v zimě vytápěná.
 
Trasa plavby
Projížďka trvá 45 minut (včetně nástupu a výstupu) a zhlédnete během ní poslední zachovalý oblouk Juditina mostu, kapitán Vám bude vyprávět o Karlově mostě, zajedete do Čertovky až k Velkopřevorskému mlýnu, z jiného úhlu uvidíte např. Kampu, Pražský hrad, Strakovu akademii, Rudolfinum a mnoho dalšího.

Jak objednat?
Není nic jednoduššího, než si stáhnout objednávkový formulář a zaslat na uvedenou adresu. Vaše objednávka bude obratem potvrzena.
 

Cena plavby historickou loďkou:
130 Kč/osoba při plavbě v dopoledních hodinách
150 Kč/osoba při plavbě v odpoledních hodinách
Upozornění: jedna loďka pojme maximálně 32 osob. V případě většího počtu osob bude skupina rozdělena do více lodí s odjezdy cca po 15 minutách.

Zpět nahoru