Objevování zlaté Prahy - Programy v Praze

Objevování zlaté Prahy v ČJ

 

Zábavná hra v samotném centru Prahy, která nenásilnou formou, založenou na pravidlech zážitkové pedagogiky, poučí hráče o historii Prahy i různých pověstech a zajímavostech a prověří jejich schopnost orientace a spolupráce. Během Objevování hráči projdou přes nejvýznamnější historické památky Prahy, vystoupí na Staroměstskou mosteckou věž Karlova mostu (umožní-li to aktuální opatření) a za správně vyluštěné heslo dostanou na konci  trasy sladkou odměnu.

 

Hra je připravena tak, aby vtáhla hráče do děje a podporovala jejich spolupráci. Po motivačním úvodu získají hráči tištěné průvodce, ve kterých se čtyři zlaté mince stanou "průvodkyněmi" celým objevováním.

Mince "Čti" - poskytuje zajímavé informace o místech, kde se hráči právě nacházejí.
Mince "Pokračuj" - naviguje hráče od startu až k cíli.
Mince "Odpověz" - klade hráčům různé otázky spojené s místem, na kterém se právě nacházejí.
Mince "Vylušti" - klade otázky, jejichž odpovědi je třeba vyplnit do přiložené křížovky.

Pro koho je hra určena?
Hra je vhodná pro studenty druhého stupně ZŠ a nižších ročníků SŠ.

Cílem hry je:
- projít celou trasu, tedy procvičit se v orientaci, vyluštit všechny indicie a zdárně dojít do cíle,
- oživit si své znalosti o Praze a rozšířit je o nové poznatky o její historii i památkách,
- procvičit se ve spolupráci a komunikaci se spolužáky jinak než ve školní lavici,
- vyluštit křížovku a odpovědět na otázky vyplývající z herních materiálů,
- v neposlední řadě podpořit teamového ducha.

Malá ukázka herních materiálů
Programy v Praze - Objevování zlaté Prahy - ČJ

Jak hra probíhá?
Hráče v ideálním případě dělíme do skupinek po 3 – 5 členech. Každá skupinka obdrží herní materiály, které mimo otázek a indicií obsahují mapu a potřebné kontakty. Ve vymezených časových intervalech pak skupinky vycházejí od Prašné brány a trasu hry absolvují samostatně. Společně se opět sejdeme v cíli na náměstí Republiky.
V případě zájmu je možné hru absolvovat ve velké skupině, v rámci které jednotlivé podskupinky samostatně řeší úkoly a střídají se ve vyhledávání trasy, ale skupina jde společně pod dohledem doprovázejících pedagogů.

Trasa Objevování zlaté Prahy
Trasa hry vede od metra A Malostranská po Starých zámeckých schodech na Pražský hrad, Nerudovou ulicí, přes Kampu, na Staroměstskou mosteckou věž Karlova mostu, kolem Staroměstského orloje a Obecního domu až do cíle na náměstí Republiky.

Upozornění: Trasa Objevování se na jaře 2021 může operativně měnit dle aktuálních protiepidemiologických opatření v hlavním městě, zejména pak při uzavření Pražského hradu. O případných změnách trasy budete při objednání včas informování.

Orientační délka trvání hry
Projít celou trasu trvá 3 - 4 hodiny. Pro všechny týmy je proto potřeba počítat čas na hru cca 5 hodin celkem.

Jak hru objednat?
Není nic jednoduššího, než si stáhnout objednávkový formulář a zaslat na uvedenou adresu. Vaše objednávka bude obratem potvrzena a my se budeme těšit na společné Objevování zlaté Prahy.
 

Hra začíná u Obecního domu, to je kousek od OC Paladium. V Celetné ulici mají úžasné bagety Subway a na Staromáku hranolky u stánku. Pokud chcete do McDonalda a Starbucks, tak musíte sejít za Karlovým mostem z trasy, ale určitě to udělejte, protože na Pražský hrad je to Nerudovkou do kopce a prý tam už žádný fast food není…

Kolikrát jsem tuhle strategii na startu slyšel… Kolikrát jsem slyšel v cíli: „Ty voe, Pražskej hrad je hustej, já tam s mámou nikdy nebyl!“

Matouš Novák, matous.novak@wenku.cz, tel.: 724 623 660

Cena programu: 150 Kč (min. 20 platících studentů, 2x neplatící pedagog, 1x organizátor)

Hru Objevování zlaté Prahy je možno rozšířit o společnou vyhlídkovou plavbou po Vltavě. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:

Jsme velice rádi, že jste se dostali až sem. Ještě 10 vteřin.
Nedomnívejte se, ptejte se, vše vám rádi upřesníme.

 

Cena zahrnuje:
 • služby organizátora po celou dobu programu - technicky zabezpečuje veškeré body programu - uvede hráče do hry, zajišťuje vstupné do objektů, komunikuje s místními průvodci a dodavateli, ale nemá povinnost se skupinou celou trasu projít,
 • zapůjčení barevných herních materiálů vč. orientační mapky,
 • sladká odměna v cíli.

Cena nezahrnuje:
 • dozor nad účastníky během hry,
 • vstup do Staroměstské mostecké věže Karlova mostu,
 • dopravu na místo konání hry (rádi po dohodě zajistíme).

Objevování zlaté Prahy (AJ, NJ, FJ, ŠJ, RJ) - programy v Praze

Jazykové programy - Objevování zlaté Prahy  (AJ, NJ, FJ, ŠJ, RJ)
 
Zábavná naučná hra v samotném centru Prahy, v rámci které provedou herní materiály hráče přes nejvýznamnější historické památky, poučí je o historii Prahy i různých zajímavostech. Hráči budou muset současně luštit křížovku a hledat odpovědi na záludné otázky. To vše v anglickém, německém, španělském, francouzském a ruském jazyce.
 
Mimo prověření a rozšíření jazykových znalostí hra prověří také schopnost orientace a spolupráce účastníků. Během "Objevování" hráči projdou přes historické centrum, vystoupí na Staroměstskou mosteckou věž Karlova mostu (umožní-li to aktuální epidemiologická opatření) a za správně vyluštěné heslo dostanou sladké překvapení.
 
Hra je sestavena dle pravidel zážitkové pedagogiky a je připravena tak, aby vtáhla hráče do děje a podporovala jejich spolupráci. Po motivačním úvodu získají hráči tištěné průvodce, ve kterých se čtyři zlaté mince stanou "průvodkyněmi" celým "Objevováním".
 
Mince "Čti" - poskytuje zajímavé informace o místech, kde se hráči právě nacházejí.
Mince "Pokračuj" - podrobně naviguje hráče od startu až k cíli.
Mince "Odpověz" - klade hráčům záludné otázky spojené s místem, na kterém se nacházejí.
Mince "Vylušti" - klade otázky, jejichž odpovědi je třeba vyplnit do získané křížovky.

Pro koho je hra určena?
Hra je určena pro studenty druhého stupně ZŠ a ročníků SŠ, vhodnost zařazení programu se odvíjí od úrovně jazykové výbavy - je třeba, aby hráči porozuměli souvislému textu v daném jazyce.

Cílem hry je:
- vyzkoušet si znalosti cizího jazyka v praxi,
- pracovat zábavnou formou s cizojazyčným textem: nastudovat si herní materiály v příslušném jazyce a s jejich podkladem najít správnou trasu, vyluštit všechny indicie a zodpovědět všechny otázky,
- projít celou trasu a zdárně dojít do cíle, tedy procvičit se v orientaci,
- naučit se nová slovíčka,
- oživit si své znalosti o Praze a rozšířit je o nové poznatky o její historii i památkách,
- procvičit se ve spolupráci a komunikaci se spolužáky jinak než ve školní lavici,
- zjistit heslo, za které lze získat v cukrárně sladkou odměnu
- a v neposlední řadě podpořit teamového ducha.
 

Jazykové programy - Objevování zlaté Prahy - RJ

 
Jak hra probíhá?
Hráče v ideálním případě dělíme do skupinek po 3 – 5 členech. Každá skupinka obdrží herní materiály, které mimo otázek a indicií obsahují mapku, slovníček a potřebné kontakty. Ve vymezených časových intervalech pak skupinky vycházejí od Prašné brány a trasu hry absolvují samostatně. Společně se opět sejdeme v cíli ve Vojanových sadech. V případě zájmu je možné hru absolvovat ve velké skupině, v rámci které jednotlivé podskupinky samostatně řeší úkoly a střídají se ve vyhledávání trasy, ale skupina jde společně pod dohledem doprovázejících pedagogů.

Trasa Objevování zlaté Prahy
Trasa hry vede od Prašné brány, přes Staroměstské náměstí, Staroměstskou mosteckou věž Karlova mostu, Kampu, Nerudovou ulicí na Pražský hrad a zpět dolů po Starých zámeckých schodech, přes Klárov do cíle ve Vojanových sadech.
 
Upozornění: Trasa Objevování se na jaře 2021 může operativně měnit dle aktuálních protiepidemiologických opatření v hlavním městě, zejména pak při uzavření Pražského hradu. O případných změnách trasy budete při objednání včas informování.
 
 
Orientační délka trvání hry
Projít celou trasu trvá 3 - 4 hodiny. Pro všechny týmy je proto potřeba počítat čas na hru cca 5 hodin celkem.
 
Jak hru objednat?
Není nic jednoduššího, než si stáhnou objednávkový formulář a zaslat na uvedenou adresu. Vaše objednávka bude obratem potvrzena a my se budeme těšit na společné Objevování zlaté Prahy.

Nejsem talent na jazyky. Protože mám bratrance v Německu, dali mě na němčinu, později na SŠ přibyla angličtina, která mě bavila víc. V pětadvaceti jsem byl poprvé v Londýně. Angličtina byla vidět i slyšet. Byl to pro mě obrovský impulz - angličtina není jen v učebnici! Nejen tohle mě inspirovalo k tomu spojit výuku jazyků s praxí.

Tahle hra ověří, zda jste schopni číst, psát a orientovat se v cizím jazyce… a nepotřebujete k tomu letenku…

Matouš Novák, matous.novak@wenku.cz, tel.: 724 623 660


Cena programu v cizím jazyce (AJ, NJ, ŠJ, FJ a RJ): 180 Kč (min. 20 platících studentů, 2x neplatící pedagog, 1x organizátor)
 
Hru Objevování zlaté Prahy je možno rozšířit o společnou vyhlídkovou plavbu po Vltavě se zajímavých výkladem kapitána v češtině. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:
 
Cena zahrnuje:
 • služby organizátora po celou dobu programu - technicky zabezpečuje veškeré body programu - uvede hráče do hry, zajišťuje vstupné, komunikuje s místními dodavateli atd.,
 • zapůjčení barevných herních materiálů s orientační mapkou a výkladovým slovníčkem,
 • sladká odměna v cíli.

Cena nezahrnuje:
 • dozor nad účastníky během hry,
 • vstup do Staroměstské mostecké věže Karlova mostu,
 • dopravu na místo konání hry (rádi po dohodě zajistíme).

Pražské perličky - Programy v Praze

Pražské perličky

 

Chcete poznat naše hlavní město „jinak"? Znáte Prahu dobře, ale zajímaly by vás nějaké ty „špíčky"? Hráli jste již "Objevování zlaté Prahy" a chcete více?

Pojďte s námi po stopách pražských perliček objevovat Prahu z myší i ptačí perspektivy! V průběhu této zážitkově vzdělávací orientační hry se účastníci dozvědí fakta o pražských památkách, která patří mezi „povinné znalosti", ale také objeví mnohé zajímavosti, které málokdo ví. Kromě toho se procvičí v orientaci, týmové spolupráci i svých znalostech.


Pro koho je hra určena?
Hra je určena žákům posledních ročníků ZŠ a studentům středních škol.

Jak hra probíhá?
Studenti spolupracují v 3 - 5členných týmech. Každý tým obdrží tištěného průvodce, který jej provází celým stopováním. Hráči mají za úkol během hry zodpovědět 26 otázek a jednu bonusovou, za kterou získají sladkou odměnu. Za ostatní otázky sbírají body. Celkem je na cestě čekají tři typy otázek: vědomostní, informační a kontrolní otázky. Každá skupinka hraje sama za sebe. V závěru hry se vyhodnocuje nejúspěšnější skupina.

Malá ukázka herního materiálu
Program pro školy - Pražské perličky

Trasa Pražských perliček
Hra začíná na Hlavním nádraží a vede k Prašné bráně, na Staroměstské náměstí, přes část židovského města, dále k Betlémské kapli, k Národnímu divadlu, na Kampu, k chrámu sv. Mikuláše a ukončena je v ulici U Lužického semináře. Během hry studenti vystoupí na Prašnou bránu a věž chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně. Během cesty získají i sladkou odměnu. Hru je možné ukončit hodinovou plavbou na parníku.

Upozornění: Trasa hry se na jaře 2021 může operativně měnit dle aktuálních protiepidemiologických opatření v hlavním městě, zejména pak při uzavření pražských věží. O případných změnách trasy budete při objednání včas informování.

Orientační délka trvání hry
Projít celou trasu trvá 3 - 4 hodiny. Pro všechny týmy je proto potřeba počítat čas na hru cca 5 hodin celkem.

Jak objednat?
Není nic jednoduššího, než si stáhnou objednávkový formulář a zaslat na uvedenou adresu. Vaše objednávka bude obratem potvrzena a my se budeme těšit na společné objevování Pražských Perliček.
 

Nerozumím lidem, kteří jezdí jednu zastávku MHD. Já jdu raději pěšky. Baví mě sledovat, jaké kdo vymyslel nové obchodní příležitosti, co je nového v jaké ulici. Zajímavé je taky zvednout hlavu, od druhého patra výš je svět zdobených říms, soch, co drží váhu balkónů, věží i věžiček, důchodců pokuřujících v oknech a vlajících záclon. Během naší hry je čas na všechno, stačí otevřít oči…

Matouš Novák, matous.novak@wenku.cz, tel.: 724 623 660

Cena programu: 240 Kč (min. 20 platících studentů, 2x neplatící pedagog, 1x organizátor)

Hru Objevování zlaté Prahy je možno rozšířit o společnou vyhlídkovou plavbou po Vltavě. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:


Cena zahrnuje:
 • služby organizátora po celou dobu programu - technicky zabezpečuje veškeré body programu - uvede hráče do hry, zajišťuje vstupné do objektů, komunikuje s místními průvodci a dodavateli,
 • zapůjčení barevných herních materiálů vč. orientační mapky,
 • vstup na Prašnou bránu,
 • vstup na věž chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně,
 • sladká odměna na závěr výletu.

 

Cena nezahrnuje:
 • dozor nad účastníky během hry,
 • dopravu na místo konání hry (rádi po dohodě zajistíme).

Plavba historickou loďkou

Plavba historickou loďkou po Vltavě
 
Zahrajte si naši zábavnou hru "Objevování zlaté Prahy" nebo "Pražské perličky" a prohlédněte si Prahu i z paluby věrné kopie loďky z koncem 19. století. Zhruba uprostřed hry se sejdete s naším organizátorem u sochy Karla IV. vedle Staroměstské mostecké věže a vypravíte se do přístaviště. Loďka je uzavřená, sprosklená a v zimě vytápěná.
 
Trasa plavby
Projížďka trvá 45 minut (včetně nástupu a výstupu) a zhlédnete během ní poslední zachovalý oblouk Juditina mostu, kapitán Vám bude vyprávět o Karlově mostě, zajedete do Čertovky až k Velkopřevorskému mlýnu, z jiného úhlu uvidíte např. Kampu, Pražský hrad, Strakovu akademii, Rudolfinum a mnoho dalšího.

Jak objednat?
Není nic jednoduššího, než si stáhnout objednávkový formulář a zaslat na uvedenou adresu. Vaše objednávka bude obratem potvrzena.
 

Cena plavby historickou loďkou:
130 Kč/osoba při plavbě v dopoledních hodinách
150 Kč/osoba při plavbě v odpoledních hodinách
Upozornění: jedna loďka pojme maximálně 32 osob. V případě většího počtu osob bude skupina rozdělena do více lodí s odjezdy cca po 15 minutách.

Zpět nahoru