Památník Terezín - jednodenní výlety

Památník Terezín
 

Věková kategorie: II. stupeň ZŠ a SŠ a gymnázia

Termín: dle dohody (celodenní)

Během jednodenní poznávací exkurze navštívíme pevnost Terezín, jejíž jméno je odvozeno od panovnice Marie Terezie. Během druhé světové války pevnost sloužila jako židovské ghetto a věznice pražského gestapa.

Od školy se přesuneme autobusem do města Terezín, které je dodnes obklopené masivními valy. Absolvujeme přibližně tříhodinovou prohlídku s místním průvodcem. Během prohlídky navštívíme Malou pevnost i Hlavní pevnost. Malá pevnost proslula v době druhé světové války jako policejní věznice, kam byli z různých služeben gestapa posíláni čeští a moravští vlastenci i příslušníci dalších národů.
 
Hlavní pevnost sloužila jako tzv. Ghetto - koncentrační tábor pro Židy, kde měli být soustředěni do doby, než budou místa vyhlazování na Východě (např. v Osvětimi - Březince) připravena k jejich konečné likvidaci.
 
Navštívíme také expozice v Muzeu Ghetta a bývalé Magdeburské kasárně, kde můžeme vidět např. repliku z vězeňské ubikace z doby ghetta. 
 

W cena

 

690 Kč (min. 40 platících studentů, 4x neplatící pedagog, 1x technický průvodce)
790 Kč (min. 30 platících studentů, 3x neplatící pedagog, 1x technický průvodce)

Pro každého klienta vytváříme kalkulaci dle požadovaného počtu účastníků a pedagogů a dle místa odjezdu. Kontaktovat nás můžete přes tento formulář:

Jsme velice rádi, že jste se dostali až sem. Ještě 10 vteřin.
Nedomnívejte se, ptejte se, vše vám rádi upřesníme.

 

Cena zahrnuje:
  • veškerou dopravu autobusem s bezpečnostními pásy,
  • 3-4hodinovou prohlídku Malé a Hlavní pevnosti,
  • vstup do Muzea Ghetta,
  • vstup do Magdeburské kasárny,
  • služby organizátora v průběhu celé akce - doprovází zájezd bez nutnosti výkladu a technicky zabezpečuje veškeré body programu - organizuje nástup do autobusu, přestávky během cesty, zajišťuje vstupné, komunikuje s místními průvodci a dodavateli,
  • pojištění klientů (trvalé následky a odpovědnost za škodu).
 
Cena nezahrnuje:
  • pojištění stornopoplatků pro případ nemoci či úrazu před zahájením pobytu (lze přiobjednat za 140,- nebo 170,-Kč/osoba),
  • náklady na stravování účastníků,
  • osobní útratu.

Co ještě si prohlédli ostatní:

Zpět nahoru